PISA tyrimo iniciatorius Schleicheris teigiamai įvertino pokyčius Lietuvos švietimo srityje

Prieš 1 metus 81

Pastarąją savaitę Lietuvoje viešėjęs Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Švietimo ir įgūdžių direktorato direktorius bei specialusis generalinio sekretoriaus patarėjas švietimo politikos klausimais Andreas Schleicheris teigiamai įvertino nuo šių mokslo metų šalyje įsigaliojusias naujas mokyklų tinklo kūrimo taisykles, skelbiama Švietimo mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) išplatintame pranešime.

„(...) Matome, kad Lietuva laikosi EBPO rekomendacijų. Šie veiksmai yra būtini norint pagerinti mokymosi rezultatus ilgalaikėje perspektyvoje. Iš tikrųjų mes stebėjome, kad panašias reformas vykdančios šalys smarkiai pagerino rezultatus, ypač kaimo vietovėse“, – sakė A. Schleicheris, viešėdamas Vilniuje, kur susitiko ir diskutavo su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene.

Pagal naujas taisykles, 5–8 klasėse nebeleidžiama kurti jungtinių klasių. Minimalus mokinių skaičius 1–4 ir 5–10 klasėse (3 gimnazijos klasėse) yra 8 mokiniai. Klasės, kuriose mokosi mažiau nei 8 mokiniai, valstybės lėšomis nefinansuojamos.

Pradiniame ugdyme (nuo 1 iki 4 klasės) gali būti jungiamos tik dvi gretimos klasės.

Siekiama III gimnazijos klasėse palaipsniui didinti mokinių skaičių. I etape minimalus galimas mokinių skaičius 3 ir 4 gimnazijos klasėse – 12 mokinių. II etape minimalus galimas mokinių skaičius III gimnazijos klasėje, kai leidžiama formuoti vieną III gimnazijos klasę, bus padidintas iki 21 mokinio.

„Šie sprendimai buvo priimti siekiant visiems vaikams, nepaisant jų gyvenamosios vietos ir socialinės padėties, sudaryti geriausias ugdymosi sąlygas ir plačias neformalaus ugdymo galimybes. Ir suteikti galimybę visiems 3 ir 4 gimnazijų klasių mokiniams pasirinkti norimus mokytis dalykus bei pasiruošti studijuoti norimą studijų kryptį ar įgyti profesiją. Neabejoju, kad ilgainiui pajusime teigiamus šių sprendimų rezultatus“, – sakė ministrė J. Šiugždinienė.

Kai kurios išimtys taikomos mokykloms, kuriose vaikai mokomi tautinių mažumų kalba, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų mokyklose, kuriose mokoma lietuvių kalba, taip pat gimnazijose, jeigu iki artimiausios gimnazijos yra daugiau kaip 30 km. ir kt.

ŠMSM primena, kad nuo šių mokslo metų nė vienoje mokykloje negali būti mažiau nei 60 mokinių, mažesnės mokyklos buvo prijungtos prie didesnių.

Skaityti visą pranešimą