Čmilytė-Nielsen pasveikino Laisvės gynėjus: Sausio 13-osios patirtis Ukrainos kovą mums daro artimą

Prieš 1 metus 59

Lietuvos išgyventa Sausio 13-osios patirtis lietuviams Ukrainos kovą daro artimą ir suprantamą, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Laisvės gynėjų dienos reikšmė dar labiau išaugo Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą akivaizdoje, kuris privertė mus iš naujo įvertinti laisvės, pasiaukojimo, gynybos, pasirengimo pasipriešinimui ir daugelį kitų sąvokų“, – ketvirtadienį sveikindama Seime vykusio Laisvės gynėjų susitikimo–diskusijos „Ko galima pasimokyti iš Ukrainos“ dalyvius teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Lietuvos išgyventa Sausio 13-oji, mūsų patirtis, Ukrainos kovą padaro mums itin artimą ir suprantamą. Nuo pat Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios matome stulbinantį Ukrainos žmonių pilietiškumą ir maksimalų jų atsidavimą savo šaliai“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Pasak jos, karas Ukrainoje suteikia ne tik su šalies gynyba susijusių pamokų.

„Esminė jų – kad laisvė ir nepriklausomybė, valstybės teritorinis vientisumas nėra duotybė, kad laisvės sargyboje turime budėti nuolat. Kad kiekvienas iš mūsų, nepriklausomai nuo mūsų profesijos, patirties ar pareigų, prisidedame prie Tėvynės ateities kūrimo“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, dar viena labai vertinga pamoka, kurią suteikė karas Ukrainoje, yra tai, jog jis atskleidė „didžiulę mūsų visuomenėje slypinčią stiprybę, nuoširdų gebėjimą kito skausmą ir kitų praradimus jausti kaip savo“.

„Tai mus sutelkė, tai mus paskatino stovėti Ukrainos pusėje“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, Rusijos užpulta Ukraina moka ir Vakarų neryžtingumo kainą, todėl būtina sukurti tarptautinę aplinką, kurioje iki minimumo būtų sumažintos rizikos valstybės raidai.

Anot Seimo pirmininkės, nepaisant iššūkių saugumui, būdama Europos Sąjungos ir NATO nare, Lietuvai šiandien yra žymiai saugesnė.

„Galime tik įsivaizduoti, kaip jaustumėmės dabar, jei iš karto atgavę nepriklausomybę nebūtume priėmę spendimo pilnai integruotis į Vakarų politines, ekonomines ir gynybines struktūras ir šiam tikslui pasiekti nebūtume ėmęsi labai tikslingų, nuoseklių žingsnių“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Renginio metu taip pat rodytos Vytauto V. Landsbergio dokumentinio filmo „Senis prie jūros“ ištraukos su Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio pasisakymais – jis pats Seime vykusiame renginyje nedalyvavo.

Skaityti visą pranešimą