Žibantis naujokas išplėšė pratęsimą, kuriame reikalus sutvarkė L.Markkanenas

Prieš 1 metus 63

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) tikru spektakliu virto Vakarų konferencijos vidutiniokų susidūrimas.

Jutos „Jazz“ savo arenoje tik po pratęsimo 120:119 (28:26, 18:29, 32:31, 28:20, 14:13) įveikė Oklahomos „Thunder“ (28/30).

Viso mačo metu skirtumas tarp komandų nebuvo peržengęs dešimties taškų ribos, o lemiamą ataką atsilikdami dviem taškais „Jazz“ rengė minutės pertraukėlės metu. Pirmasis Lauri Markkaneno bandymas skriejo pro šalį, nesėkmingai atakavo ir Kelly Olynykas, tačiau Walkeris Kessleris sėkmingu prisilietimu išplėšė pratęsimą, vėliau dar ir blokuodamas Isaiah Joe bandymą nulemti rungtynes.

Papildomoje atkarpoje „Thunder“ vėl atsinešė dviejų taškų persvarą į lemiamą šeimininkų ataką (119:117). Šį kartą Lauri Markkanenas išprovokavo pražangą mesdamas iš toli, realizavo visus baudų metimus ir persvėrė rezultatą likus žaisti 4 sekundes. Shai’us Gilgeousas-Alexanderis dar parengė metimą, tačiau šis skriejo pro šalį.

„Thunder“ lyderis su nesėkme taikstytis turi viso mačo metu tempęs komandą – 41 minutė, 39 taškai (12/24 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 15/19 baudų metimų), 8 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 2 klaidos ir 2 pražangos.

Tuo tarpu „Jazz“ herojumi tapęs L.Markkanenas per 40 minučių pelnė 43 taškus (12/16 dvitaškių, 3/12 tritaškių, 10/10 baudų metimų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Dabar labiau pasitikiu savimi. Nusiteikimas prieš rungtynes yra tiesiog išeiti ir daryti skirtumą, uždarinėti mačus“, – teigė suomis.

Atskiro paminėjimo vertas ir pratęsimą išplėšęs W.Kessleris, kuris finišavo vos su 7 taškais, tačiau atkovojo 18 kamuolių ir išdalino net 7 blokus. Jis pataikė ir pirmąjį karjeros tritaškį.

Nė keturių minučių aikštėje nepraleido Rudy Gay’us, dar pirmajame kėlinyje turėjęs palikti aikštelę dėl skilusios nosies.

„Jazz“ laimėjo net ir dvigubai dažniau klysdami (21:10), o Oklahomos klubą ribojo visiškai nekritę tritaškiai – 8/37 (21 procentas).

Jutos klubas dalinasi aštuntąją vietą Vakaruose su Naujojo Orleano „Pelicans“ (30/30), „Thunder“ dėl vienuoliktosios stumdosi su Portlando „Trail Blazers“ (28/31) ir Los Andželo „Lakers“ (28/32).

„Thunder“: Shai’us Gilgeousas-Alexanderis 39 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 15/19 baud. met.), Joshas Giddey 18 (11 atk. kam., 0/5 tritaškių), Kenrichas 16 (4 atk. kam.), Luguentzas Dortas (11 atk. kam., 0/4 tritaškių) ir Jaylinas Williamsas (6 atk. kam., 3/4 tritaškių) po 11, Jalenas Williamsas 9 (6 atk. kam.).

„Jazz“: Lauri Markkanenas 43 (10 atk. kam.), Jordanas Clarksonas 24 (6 rez. perd.), Ochai’us Agbaji (3/8 tritaškių) ir Kelly Olynykas (7 atk. kam.) po 12, Krisas Dunnas 11, Talenas Hortonas-Tuckeris 9 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 2/11 metimų), Walkeris Kessleris 7 (18 atk. kam., 7 blokai).

„Ilgoji pertrauka“: NCAA lietuviai – Ą.Tubelio perspektyvos, nuviliantis Marčiulionis, išeivijos lietuvio žibėjimas ir „vaidmens žaidėjai“