„Žalgiris“ išvargo pergalę prieš „Wolves“ ekipą

Prieš 1 metus 63

Kauno „Žalgiris“ (9/1) vargo visų rungtynių metu, tačiau galiausiai pabaigoje, stebint saviems sirgaliams 90:85 (21:15, 23:24, 24:29, 22:17) palaužė Alytaus „Wolves“ (6/4) klubą.

„Žalgiris“ šįkart neturėjo Kevarriuso Hayeso, o „Wolves“ – diskvalifikuoto Ado Juškevičiaus.

„Žalgiris“ galingai pradėjo mačą – 10:0 sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes. „Wolves“ atkuto ir kiek priartėjo – 7:12. Likus pustrečios minutės žalgiriečiai vėl buvo atitolę (18:9), tačiau svečiai iki kėlinio pabaigos vėl sumažino deficitą – 15:21.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ buvo susigrąžinęs dviženklį atotrūkį (27:17), tačiau Alytaus klubo atkarpa 10:2 leido jiems pasivyti oponentus – 27:29. Kazio Maksvyčio auklėtiniai pristabdė įsibėgėjusius varžovus ir po 5 taškų be atsako ir kiek atitolo – 36:29. A.Caveras dar pataikė iš toli, jam atsakė Karolis Lukošiūnas, o į tritaškių seriją įsiliejo ir Eigirdas Žukauskas – 37:39. „Žalgiris“ vis tik neleido varžovams priartėti labiau ir po dviejų kėlinių pirmavo 44:39.

Is Keenan Evans a better passer or dunker? 🌪️ pic.twitter.com/JRtRCeGLXv

— BC Zalgiris Kaunas (@bczalgiris) November 28, 2022

Vitalijaus Kozio ir A.Cavero tandemas lygino rezultatą (44:44), o Marcosas Delia išvedė į priekį „Wolves“ – 48:46. Vis tik Dovydo Giedraičio baudos ir Igno Brazdeikio tritaškis vėl leido „Žalgiriui“ pirmauti (51:48), nors A.Caveras darė viską, kad jo komanda neatsiliktų – 55:56. Į puolimą geriau įsitraukė Tyleris Cavanaugh (60:55), tačiau vėl apie save priminęs M.Lukauskis rezultatą persvėrė dviem iš eilės tritaškiais – 66:65. Keenanui Evansui atsakė Kristupas Žemaitis, tad po trijų kėlinių buvo lygu – 68:68.

Lygi kova tęsėsi. A.Butkevičius pataikė svarbų metimą su pražanga, tačiau E.Žukauskas greitai grąžino lygybę – 75:75. Kėlinys jau įpusėjo, E.Žukauskas suteikė „Wolves“ trapią persvarą (77:76), tuo tarpu Laurynas Birutis realizavo tik vieną baudą. V.Kozys prasižengė, kai K.Evansas metė iš toli, o šeimininkai ėmė tolti – 82:77. E.Žukauskas gelbėjo savo ekipą (81:82), tiesa, kitoje aikštės pusėje svarbiu tapo kapitonas – 86:83. R.Miniotas baudų metimais vėl rėžė skirtumą (85:86), bet tuo pačiu atsakęs R.Šmitas artino prie pergalės žalgiriečius – 88:85. Liko 17 sek., K.Evansas pergalę žalgiriečiams tvirtino.

Lukas Lekavičius per 11 minučių nepelnė taškų, 2 kartus prasižengė, atliko 2 perdavimus ir prametė keturis metimus, tad rinko -5 naudingumo balus.

Kitoje aikštės pusėje A.Caveras kartojo rezultatyviausią sezono pasirodymą (19 tšk.). R.Miniotas rinko dvigubą dublį (10 tšk., 10 atk. kam.) ir žaidė efektyviausią (20 n.b.) sezono mūšį.

Vyriausio „Betsafe-LKL“ žaidėjo M.Lukauskio sąskaitoje – 17 taškų.

Įdomu tai, kad Kauno ekipa klydo daugiau (18) nei alytiškiai (14).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 17 (5 rez. perd.), Laurynas Birutis 12 (7 atk. kam.), Edgaras Ulanovas (9 atk. kam.) ir Rolandas Šmitas – po 11, Karolis Lukošiūnas 10, Arnas Butkevičius 9.

„Wolves“: Ahmadas Caveras 19 (6 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis 17, Eigirdas Žukauskas 15, Regimantas Miniotas (10 atk. kam., 20 n.b.) ir Marcosas Delia – po 10.

„Ilgoji pertrauka“: LKL klubų mėnuo – Cvirkos ateitis Pasvalyje, lyderį galinti prarasti „CBet“, bergždžios „Gargždų“ ir „Wolves“ paieškos bei „Šiaulių“ noras pakeisti legionierių