„Visų žvaigždžių“ rungtynėse žibėjo D.Sabonio komandai pergalę nukalęs J.Tatumas

Prieš 1 metus 55

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įvyko vienas laukiamiausių sezono renginių – „Visų žvaigždžių“ rungtynės.

Giannio Antetokounmpo surinkta komanda Solt Leik Sityje 184:175 (46:46, 53:46, 59:49, 26:34) įveikė LeBrono Jameso ekipą.

Kapitonai žaidėjus išsidalino tik prieš pat rungtynes. Tarp starto penketo žaidėjų priešpaskutinis pakviestas buvo Nikola Jokičius, kuris atsistojo kiek anksčiau nei buvo ištarta jo pavardė, taip suglumindamas sėdėti likusį Lauri Markkaneną. Vėliau serbas prisipažino, kad tiesiog nematė suomio ir jautėsi esantis paskutinis, nes pats savęs tokiame renginyje taip pat nesirinktų.

Ilgokai pasėdėti teko ir Domantui Saboniui, kuris tarp atsarginių žaidėjų taip pat buvo pasirinktas priešpaskutinis. Lietuvį pasikvietė G.Antetokounmpo, o L.Jamesui liko Jarenas Jacksonas.

Rungtynės, kaip ir įprasta, virto tritaškių ir dėjimų šou, kuriame gynybą komandos kiek suaktyvino tik ketvirtajame kėlinyje. Mačą šį kartą menkai gelbėjo ir nustatytos taškų ribos finišas, nes G.Antetokounmpo ekipa po trijų kėlinių pirmavo 158:141 ir triumfavo be didesnės intrigos.

Laimėjusiai komandai reikėjo pasiekti 182 taškų ribą (laiminčios taškų suma po trijų kėlinių + 24 taškai), o šią ribą graiko ekipa perkopė tolimu Damiano Lillardo metimu.

Kapitonai komandas rinkosi šeštą kartą, o visus penkis mačus iki šiol buvo laimėjęs L.Jamesas, po du kartus nugalėjęs Kevino Duranto ir G.Antetokounmpo ekipas bei sykį – Stepheno Curry surinktą kompaniją.

Sabonis gets his 6th points of tonight’s All-Star Game in the most All-Star Game way possible pic.twitter.com/az9hGp0M0C

— Chris Watkins (@ChrisMWatkins) February 20, 2023

Trečią kartą „Visų žvaigždžių“ rungtynėse dalyvavęs D.Sabonis vėl neišsiskyrė ir per 12 minučių surinko 6 taškus (3/4 dvitaškių), 4 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimų bei 2 klaidas. Trumpiau už jį nugalėtojų komandoje rungtyniavo tik G.Antetokounmpo bendraklubis Milvokyje Jrue Holiday’us bei dėl traumos tik simboliškai vienam metimui išbėgęs pats graikas.

Individualų šou surengė Jaysonas Tatumas – 35 minutės, 55 taškai (12/13 dvitaškių, 10/18 tritaškių, 1/2 baudų metimų), 10 atkovotų ir perimtas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, blokas bei 4 klaidos. MVP statulėlę atsiėmęs Bostono „Celtics“ lyderis 50 taškų pasirodymus jau yra surengęs reguliariajame sezone, atkrintamosiose ir „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.

Didžiausiais rungtynių nelaimėliais galima pavadinti debiutantą De’Aaroną Foxą, kuriam nepavyko pasižymėti ir Paulą George’ą, kurio visi devyni tritaškiai skriejo pro šalį.

Komandos iš viso išsidalino 92 rezultatyvius perdavimus, išmetė net 126 tritaškius bei pademonstravo aukščiausią rezultatyvumą nuo 2017-ųjų, kai buvo įvestas šis formatas.

„Giannio komanda“: Jaysonas Tatumas 55 (10 atk. kam., 6 rez. perd., 10/18 tritaškių), Donovanas Mitchellas 40 (10 rez. perd., 8/17 tritaškių), Damianas Lillardas 26 (8/20 tritaškių), Lauri Markkanenas 13 (7 atk. kam.), Pascalis Siakamas 12 (7 atk. kam.), Shai’us Gilgeousas-Alexanderis 9 (7 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 8 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Ja Morantas ir Domantas Sabonis po 6, Bamas Adebayo 4, Jrue Holiday’us 3, Giannis Antetokounmpo 2.

„LeBrono komanda“: Jaylenas Brownas 35 (14 atk. kam., 5 rez. perd.), Kyrie Irvingas (6 atk. kam., 15 rez. perd.) ir Joelis Embiidas (7 atk. kam.) po 32, Tyrese’as Haliburtonas 18, LeBronas Jamesas 13, Anthony Edwardsas 12, Juliusas Randle’as 11, Paulas George’as 8 (0/9 tritaškių), Jarenas Jacksonas 6, Nikola Jokičius (5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Luka Dončičius (5 rez. perd.) po 4, De’Aaronas Foxas 0.

„Ilgoji pertrauka“: Filipinų pinigai, kur „Ryto“ papildymas, Ispanijos legionierių limitas, krepšininkų statusas darbo rinkoje, „Synergy“ niuansai ir lažybos