Vilniuje atidarytas Respublikinio priklausomybės ligų centro Vaikų ir jaunimo skyrius

Prieš 1 metus 78

Vilniuje pradėjo veikti nauja vaikų ir jaunimo reabilitacijos vieta, kurioje specialistai pagalbą teiks įvairias priklausomybę skatinančias medžiagas vartojantiems jaunuoliams. Ši vieta – Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) Vilniaus filalo dalis, dirbanti kaip atskiras skyrius, rašoma RPLC pranešime žiniasklaidai. 

Naujas vaikų ir jaunimo reabilitacijos centras įsikūrė Vilkpėdėje, gamtos apsuptyje, ramiame pušyne, avarinės būklės šimtmečio senumo kultūros paveldo medinės architektūros pastatą prikėlus naujam gyvenimui, rašoma centro pranešime.

Sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė pažymi, kad Respublikinis priklausomybės ligų centras ne tik plečia paslaugas vaikams, bet ir nuo šiol turės jaukią ir sveikti padedančią aplinką.

„Priklausomybės liga yra lėtinė ir sudėtinga, todėl padėti jaunimui, tėvams ar globėjams kuo anksčiau gauti jų poreikiams pritaikytas paslaugas yra prioritetas", – pranešime cituojama S. Bieliūnė.

RPLC Vilniaus filialo direktorius Giedrius Likatavičius pristatydamas naujai atidarytą skyrių pasakojo, kad jame taikoma Kanados mokslininkų sukurta ir adaptuota metodika, paaugliai gydomi pagal individualią reabilitacijos programą.

„Tai didžioji skyriaus specialistų stiprybė – individualizuotas dėmesys pacientams ir jų artimiesiems. Nepilnamečiams laikytis tam tikros disciplinos, taisyklių ir turėti saugią rutiną, kuri padėtų keisti žalingą elgesį, yra labai sunku“, – sakė RPLC Vilniaus filialo direktorius Giedrius Likatavičius.

Vaikų ir reabilitacijos jaunimo centro vedėjos dr. Giedrės Misiūnienės teigimu, pacientų atvejai reabilitacijoje nėra paprasti, nes jaunuoliams dažniausiai būna diagnozuotas žalingas vartojimas ir jis sukelia akivaizdžią grėsmę sveikatai, gerovei ar raidai.

„<...> Žalingas vartojimas susiformuoja kaip atsakas, kai vaikas nelanko mokyklos, patiria patyčias, neranda mėgstamos veiklos, patenka į teisėsaugos akiratį, neranda saugumo šeimoje. Taip pat įtaką tikrai daro ir kriziniai, trauminiai įvykiai vaikystėje. Tada tokiems vaikams, o jų yra apie 5-10 proc., mokėdami ir mokydami įveikti pasipriešinimą, neigimą, nepasitikėjimą pagalbą suteikia mūsų profesionalai“, – sakė dr. G. Misiūnienė.

Skyriuje veikia dienos stacionaro programa. Čia ateina mokytojai, atliekamos pamokos, taip pat vyksta ir įvairiapusė terapija, paaugliai mokosi naujų įgūdžių, kuria santykius, pamažu integruojasi į sveiką kasdienybę.

Skaityti visą pranešimą