Ukrainiečių žygį Europos taurės pusfinalyje užbaigė Turkijos klubas

Prieš 1 metus 73

Europos taurėje paaiškėjo pirmasis finalo dalyvis – dėl titulo kovos Ankaros „Turk Telekom“ klubas.

Turkai išvykoje nugalėjo dėl karo Rygoje besiglaudžiantį Slobožianskės „Prometey“ – 76:74 (16:25, 25:13, 20:18, 15:18).

Abi komandos turėjo sėkmingų atkarpų, o likus žaisti 30 sekundžių Tony Tayloras persvėrė rezultatą (75:74). Šeimininkams užpulti nepavyko, o Tyrique’as Jonesas pataikė tik vieną baudos metimą (76:74).

.@TT_Basketbol claimed a WIN in the semifinals and reaches the 7DAYS EuroCup final⚡️#RoadToGreatness pic.twitter.com/EllfE4aoxL

— 7DAYS EuroCup (@EuroCup) April 26, 2023

Lemiamoje atakoje „Prometey“ galėjo gelbėtis, tačiau D.J.Stephenso tolimą metimą lietė T.Tayloras, o amerikiečiui pakartoti savo metimo tiksliai nepavyko.

Tai lėmė, kad Europos taurėje savo žygį baigė paskutinysis lietuvis – „Prometey“ trenerių štabe dirbantis Mantas Šernius. Tiesa, rungtynėse buvo dar vienas lietuviškas akcentas, nes joms teisėjavo Saulius Račys.

Svečiams pergalę kalė be keitimų žaidęs Jerianas Grantas – 40 minučių, 19 taškų (6/14 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 1/3 baudų metimų), 2 atkovoti, 2 perimti ir 3 prarasti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, 3 pražangos bei 20 naudingumo balų.

Jones dunks in traffic!💥@TT_Basketbol #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/4Q6BoryTn9

16 taškų Turkijos klubui pridėjo Axelis Bouteille (8 atk. kam.), 15 – T.Tayloras (2/6 tritaškių), 11 – T.Jonesas (14 atk. kam.). „Turk Telekom“ pratęsė visapusiškai nuostabų sezoną, nes Turkijos pirmenybėse pirmauja lenkdami Eurolygos klubus Stambulo „Fenerbahče“ ir Stambulo „Anadolu Efes“.

Šeimininkams 19 taškų surinko Gianas Clavellas (4/10 tritaškių), 14 – Ondrejus Balvinas (9 atk. kam., 5 rez. perd.), 10 – D.J.Stephensas (8 atk. kam., 1/8 tritaškių).

Kitame pusfinalyje susigrums Las Palmo „Gran Canaria“ ir Badalonos „Joventut“.

„Ilgoji pertrauka“: skeptiškai sutiktas „Wolves“ pirkinys, tragiškas „Šiaulių“ sezonas, „CBet“ ir „Juventus“ buksavimo priežastys ir tendencingas galimas Prienų iškritimas