Triumfavo Jasikevičiaus vyrai: „Barcelona“ ketvirtfinalio serijos starte sutriuškino „Žalgirį“

Prieš 1 metus 71

Po ilgo laiko tarpo į Eurolygos atkrintamąsias sugrįžęs Kauno „Žalgiris“ nesugebėjo startuoti pergalingai – pirmose ketvirtfinalio serijos rungtynėse išvykoje žaidę žalgiriečiai triuškinančiu skirtumu nusileido Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamai „Barcelona“ ekipai.

„Žalgiris“ patyrė pralaimėjimą rezultatu 69:91 (13:25, 18:23, 22:18, 16:25).

Priminsime, kad serija yra žaidžiama iki 3 pergalių, žalgiriečiai kol kas joje atsilieka 0:1. Kitos serijos rungtynės balandžio 28 d. taip pat bus žaidžiamos Barselonoje.

Kauno ekipa šiose rungtynėse pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (37 prieš 28), tritaškius metė vos 15,4 proc. taiklumu (2/13 trit.), per visas rungtynes atliko tik 6 rezultatyvius perdavimus ir 13 kartų suklydo.

Geriausiai Kauno komandoje žaidė Achille Polonara, kuris pelnė 8 (2/3 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud.) taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, perėmė du kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose žaidė 14 taškų pelnęs Ignas Brazdeikis, karjeros rezutlatyvumo rekordą Eurolygoje užfiksavo 10 taškų pridėjęs Dovydas Giedraitis.

Rokas Jokubaitis „Barcelona“ ekipai per 20 minučių pridėjo 12 (2/6 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.) taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, kartą suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

Rungtynės labai prastai prasidėjo „Žalgirio“ komandai – puolimas įstrigo nuo pirmųjų sekundžių, o „Barcelona“ smogė nieko nelaukusi. Jau pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ stipriai nukentėjo dėl „Barcelona“ krepšininkų puolime atkovotų kamuolių, Kauno ekipą stipriai baudė ir Nikola Mirotičius.

Pastarasis pirmojo kėlinio pabaigoje patyrė mažą traumą, tačiau ir be jo didžiąją kėlinio dalį žaidusi „Barcelona“ antrajame kėlinyje ilgą laiką tvirtai laikė rungtynių kontrolę savo rankose.

Kėliniui artėjant prie pabaigos žalgiriečiai surengė spurtą, tačiau „Barcelona“ gana greitai užgesino gaisrą namuose ir prieš ilgąją pertrauką turėjo 17 taškų pranašumą (48:31).

Trečiajame kėlinyje aikštelėje užvirė kiek atkaklesnė kova, tačiau nors žalgiriečiai sugebėdavo trumpai žybtelėti, to ryškiais spurtais paversti nepavyko ir prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ turėjo 13 taškų deficitą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje dar viltis žalgiriečiams kiek ruseno, tačiau ją greitai visiškai užgesino „Barcelona“, kuri netruko susikrauti triuškinančio pranašumo, kurį dar ir padidino baigiantis rungtynėms.

„Barcelona“ ekipą į pergalę vedė Sertačas Šanli, kuris pelnė 17 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

„Barcelona“: S. Šanli 17, N. Mirotičius 15, R. Jokubaitis 12, A. Abrinesas ir K. Kuričius po 10, M. Tobey 9, N. Laprovittola 8.

„Žalgiris“: I. Brazdeikis 14, D. Giedraitis 10, K. Hayesas 9, A. Polonara 8, L. Birutis 7, T. Dimša 6, L. Lekavičius 5, E. Ulanovas 4, A. Butkevičius, R. Šmitas ir I. Tayloras po 2.