Sugrįžusi žiema atnešė „antirekordą“: Vilniaus ligoninę užplūdo traumuoti pacientai

Prieš 1 metus 89

Savaitgalį Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) buvo pasiektas šios žiemos „antirekordas“, pasireiškęs smarkiai išaugusiu pacientų srautu Skubios pagalbos skyriuje, skelbia RVUL. 

Nuo penktadienio į RVUL Skubios pagalbos skyrių kreipėsi 858 pacientai, iš kurių beveik pusei prireikė gydytojų ortopedų traumatologų pagalbos. Vien sekmadienį buvo užregistruoti 184 įvairias galūnių traumas patyrę pacientai, o bendrai per savaitgalį dėl lūžių teko hospitalizuoti 49 asmenis.

Pasak medikų, šalia šių pacientų papildomai į ligoninės priimamąjį atvyko dar 87 pacientai, patyrę galvos ir kaklo traumas – iš jų didžioji dalis (46 asmenys) taip pat kreipėsi sekmadienį.

Didžiulis pacientų srautas rekordiškai išaugino ir Radiologijos skyriaus darbo apimtis – per savaitgalį buvo atlikti 802 rentgenografijos ir rentgenologijos tyrimai bei 240 kompiuterinės tomografijos tyrimų.

„Bendra statistika rodo tikrai įtemptą savaitgalį Skubios pagalbos skyriuje dirbusiam personalui – iš viso turėjome beveik 500 pacientų, patyrusių vienokias ar kitokias traumas. Ortopedijos ir traumatologijos centro palatos yra visiškai užpildytos, vietas tenka skolintis iš kitų skyrių. Pacientus, kuriuos reikia hospitalizuoti, guldome ten, kur tik atsiranda laisva lova.

Matyt, dar ir šiandien teks tvarkytis su savaitgaliniu srautu, nes jau nuo ryto yra eilė laukiančiųjų gydytojo ortopedo traumatologo konsultacijos, o diena dar tik prasidėjo,“ – sako RVUL Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas.

Gydytojas atkreipė dėmesį į ypatingą pacientų grupę – vyresnio amžiaus pacientus, kuriems griuvimas dažnai baigiasi sudėtinga trauma – šlaunikaulio lūžiu. Jiems P. Uksas pataria esant tokiems orams, kai gatvės ir šaligatviai slidūs, kuo mažiau eiti iš namų.

„Esu tikras, kad nieko blogo nenutiks vieną kartą nenuėjus į bažnyčią ar į parduotuvę, ypač tokiu oru, koks buvo savaitgalį, – pataria gydytojas. – Šlaunikaulio lūžis garbingame amžiuje yra labai pavojinga trauma, dažnai besibaigianti ir liūdniausiomis išeitimis, todėl įspėkite savo močiutes ar kitus vyresnius artimuosius apie tokią grėsmę, pagelbėkite jiems atveždami maisto produktų ir pasiūlykite mišių klausytis namie per radiją.“

Skaityti visą pranešimą