Sugrįžus Embiidui į seriją sugrįžo ir „76ers” – iškovojo pirmą pergalę

Prieš 2 metus 124

Filadelfijos „76ers“ krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę Rytų konferencijos pusfinalyje, kai namuose 99:79 (21:17, 20:17, 2:31, 31:14) nepaliko vilčių Majamio „Heat“ ekipai. „Heat“ ekipa serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-1.

Pirmose dviejose rungtynėse nežaidęs rezultatyviausias NBA reguliaraus sezono žaidėjas Joelis Embiidas sugrįžo į „76ers“ gretas ir padėjo komandai iškovoti pergalę. Nors jo 18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių pasirodymas ir nebuvo dominuojantis, komandos lyderio sugrįžimas pakėlė visų žaidėjų dvasią.

Geriausias to pavyzdys – 7 iš 9 tritaškių pataikęs Danny Greenas. Pirmose dviejose serijos rungtynėse gynėjas iš 10 tritaškių buvo pataikęs tik 1.

J. Embiidas pirmojo atkrintamųjų rato pabaigoje patyrė veido traumą ir lengvą galvos sutrenkimą, tad šiame mače žaidė su veido kauke. Negana to, yra pažeisti jo dešinės rankos nykščio raiščiai, o ši trauma reikalauja operacijos, tačiau ją galima atidėti iki sezono pabaigos.

„Bet kuris planas, kuriame atsiranda Joelis, yra kur kas geresnis planas“, – po mačo sakė „76ers“ treneris Docas Riversas.

Komandos lyderio buvimas aikštėje pasitarnavo ir gynyboje. Per pirmus du mačus „Heat“ centras Bamas Adebajo iš viso pelnė 47 taškus ir atkovojo 21 kamuolį. Susidūręs su J. Embiidu šįkart įmetė tik 9 ir sugriebė vos 3 kamuolius.

Ketvirtojo kėlinio pradžioj „76ers“ pirmavo tik 68:65, bet pradėjo kėlinį 7:0. Kurį laiką komandos persvara svyravo tarp 7 ir 11 taškų, bet likus keturioms minutės D. Greeno ir Tyrese`o Maxey tritaškiai padėjo nutolti iki 92:77.

„76ers” ekipa niekada nėra laimėjusi atkrintamųjų serijos, kurioje pralaimėjo pirmas dvejas rungtynes. Tokių kartų buvo net 19.

„76ers“: D. Greenas (7/9 trit.) ir T. Maxey (5/6 trit., 6 rez. prd.) po 21, J. Embiidas (11 atk. kam.) 18, J. Hardenas (1/7trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.) 17.

„Heat“: J. Butleris (11/17 dvit., 1/5 trit., 8/10 baud., 9 atk. kam.) 33, T. Herro 14, B. Adebayo ir M. Strusas (3/11 trit.) po 9.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt