Skaudų smūgį sugėręs L.Jamesas ir atkutęs A.Davisas sugrąžino „Lakers“ pranašumą serijoje

Prieš 1 metus 54

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamųjų serijoje į priekį vėl išsiveržė Los Andželo „Lakers“.

Kalifornijos klubas savo arenoje 111:101 (35:9, 18:28, 35:31, 23:33) nugalėjo Memfio „Grizzlies“ ir Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje iki keturių pergalių pirmauja 2:1.

„Lakers“ atsiplėšė žvėriškai sužaisdami jau pirmąją kėlinį – 35:9. Ilgai iš šios duobės lipę svečiai konkurencingesniu atstumu priartėjo tik finišo tiesiojoje, tačiau pakeisti mačo baigties jau nespėjo.

Memfio klubo neišgelbėjo net sugrįžusio Ja Moranto siautėjimas – 42 minutės, 45 taškai (7/16 dvitaškių, 6/10 tritaškių, 13/14 baudų metimų), 9 atkovoti ir 3 prarasti kamuoliai, 13 rezultatyvių perdavimų bei 2 pražangos. Mačo pabaigoje jis surinko 22 komandos taškus paeiliui, bet ir to buvo maža.

Ja Morant had rapper GloRilla HYPED after scoring 22 consecutive points in the 4th quarter 😅pic.twitter.com/Inu7VsLMWd

— ClutchPoints (@ClutchPointsApp) April 23, 2023

Tuo tarpu ryškiausia „Lakers“ žvaigždė LeBronas Jamesas per 36 minutes surinko 25 taškus (10/16 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 5/7 baudų metimų), atkovojo 9 ir perėmė kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

Jis dar ir eliminavo iš rungtynių Dilloną Brooksą. Praėjusiose rungtynėse kibirkščiavęs ir su savo užduotimis nesusitvarkęs kanadietis iškart po ilgosios pertraukos trenkė L.Jamesui į tarpkojį ir už tokį veiksmą buvo išvarytas į rūbinę.

Solidžiausią savo mačą serijoje sužaidė Anthony Davisas, per 39 minutes pelnęs 31 tašką (10/20 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 8/10 baudų metimų), atkovojęs 17 ir perėmęs 2 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, blokavęs 3 metimus bei po 3 kartus suklydęs ir prasižengęs.

„Lakers“ pergalė ne itin atsispindi statistikoje – jie pralaimėjo kovą dėl kamuolių (48:50), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (19:23) ir nusileido varžovams taiklumu ties perimetru (7/28, 25 procentai prieš 13/39, 33 procentus).

Ketvirtasis serijos mačas taip pat vyks Los Andžele.

„Grizzlies“: Ja Morantas 45 (9 atk. kam., 13 rez. perd., 6/10 tritaškių), Desmondas Bane’as 18 (5 atk. kam., 3/7 tritaškių), Jarenas Jacksonas 13 (5 atk. kam., 6 klaidos, 4/12 metimų), Dillonas Brooksas 7 (3/13 metimų), Santi Aldama ir Xavieras Tillmanas (12 atk. kam.) po 6.

„Lakers“: Anthony Davisas 31 (17 atk. kam., 3 blokai), LeBronas Jamesas 25 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 0/4 tritaškių), D’Angelo Russellas 17 (7 rez. perd., 2/7 tritaškių), Rui Hachimura 16 (5 atk. kam.), Austinas Reavesas 13 (6 atk. kam.), Dennisas Schroderis 7.

„Ilgoji pertrauka“: „Ryto“ sudėties dėlionė – sunkiai išsaugomi Normantas ir Radzevičius, dideli pasikeitimai, Masiulio likimas, dominantys ir komandai tinkantys lietuviai