Sekmadienį Trakuose paaiškėjo Lietuvos triatlono čempionato nugalėtojai

Prieš 1 metus 79

Sekmadienį jubiliejinį 10-ąjį kartą įvyko kasmetinis Trakų triatlonas, rengiamas kartu su Lietuvos triatlono čempionatu. Po įnirtingos kovos plaukiant, minant ir bėgant, Lietuvos triatlono čempionato nugalėtojais, greičiausiai įveikusiais olimpinę distanciją, paskelbti Lukas Prokopavičius (1 val. 58 min 37 sek) ir Inga Paplauskė (2 val. 28 min 08 sek).

Olimpinėje distancijoje 1,5 kilometro plaukė, 40 kilometrų dviračiu važiavo ir 10 kilometrų nubėgo net 170 triatlono aistruolių.

Antrą vietą ilgiausioje, olimpinėje distancijoje iškovojo Igor Kazlovskij (1 val. 58 min. 58 sek.), o jam pavymui trečios vietos titulą iškovojo Povilas Strazdas (2 val. 02 min. 00 sek.).

Moterų įskaitoje antroje vietoje liko Ugnė Paurytė (2 val. 22 min. 03 sek.). Trečiąją vietą pelnė Unė Narkūnaitė (2 val. 24 min. 51 sek.).

Įnirtinga kova vyko ir sprinto distancijoje. Sportininkai plaukė 0,75 km, dviračiu važiavo 20 km ir nubėgo 5 km. Čia pergalę iškovojo Martynas Lauruška (1 val. 03 min. 37 sek.), o moterų įskaitoje – Kamilė Murnevaitė (1 val. 15 min. 26 sek.).

Trumpiausioje, super sprinto distancijoje šiais metais geriausiai pasirodė Zigmas Reisas (32 min. 32 sek.) ir Vilgustė Gustaitytė (35 min. 25 sek.), užėmę pirmąsias vietas. Sportininkai distancijoje turėjo įveikti 400 m plaukimo, 10 km dviračių mynimo ir 2,5 km bėgimo distancijas.

Šiais metais vyko sprinto ir super sprinto distancijų estafetės.

Sprinto estafetėje komandinėje įskaitoje nugalėjo „Trakų triatlono būrelis“ (Raimondas Gincas, Marijus Butrimavičius, Dovydas Stangvilas) – distanciją sportininkai įveikė per 1 val. 02 min. 08 sek. „BTT komanda“ užėmė antrą vietą (Nikita Žukas, Jonas Saulius Jonaitis, Ieva Serapinaitė) – 1 val. 04 min. 16 sek. Trečioji komanda „Ikigai“ distanciją įveikė per 1 val. 05 min. 08 sek. (Tadas Leveris, Justas Mažuolis, Mindaugas Urbikas).

Super sprinto distancijos estafetės rungtyje greičiausi buvo komanda BTT komanda, kurią sudarė Aras Kliukas, Kristupas Tamutis, Emilija Kliukaitė. Savo rungtis jie įveikė per 36 min. 32 sek. ir aplenkė savo varžovus „Born 2 Move LTU” komandą, kuri liko antra, bei ir „BTT“ merginų komandą, kuriai atiteko trečia vieta.

Trakų triatlonas šiais metais įvyko jubiliejinį 10-ąjį kartą. Jo metu drauge su Lietuvos triatlono federacija organizuojamas Lietuvos triatlono čempionatas suaugusiems ir jaunimui.

Triatlonas apjungia net tris sporto šakas – plaukimą, važiavimą dviračiu bei bėgimą. Sportininkai varžosi dėl geriausio bendro visų rungčių laiko, įskaitant ir laiką, kurį jie praleidžia tranzitinėse zonose. Tranzitinė zona yra erdvė, kurioje triatlonininkai persirengia ir pasikeičia įrangą iš plaukimo į važiavimo dviračiu ir iš važiavimo dviračiu į bėgimo.