„Rytas“ pratęsimo metu palaužė puikiai iš toli metusius svečius iš Panevėžio

Prieš 1 metus 61

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) susitiko praėjusio sezono finalo dalyviai.

Titulą ginantys Vilniaus „Ryto“ (8/3) krepšininkai namuose 109:104 (27:23, 24:21, 18:29, 21:17, 19:14) per pratęsimą palaužė Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (8/4) ekipą.

Pirmąsias šių dviejų ekipų rungtynes Panevėžyje Nenado Čanako auklėtiniai buvo laimėje 79:70.

Šeimininkams šiose rungtynėse padėti negalėjo Lukas Uleckas ir Tomas Lekūnas.

Susitikimą tiksliu tolimu metimu pradėjo Jamelas Morrisas (3:0), tačiau tuo pačiu jam atsakė Elvaras Fridrikssonas – 3:3. Panevėžio ekipą dar vienu tritaškiu į priekį išvedė Kristianas Kullamae (6:3), bet tuomet šeimininkai sužaidė solidžią atkarpą – 12:7. Vilniečių persvara iki 6 taškų šoktelėjo po Gyčio Radzevičiaus tritaškio (15:9), bet 7 taškus iš eilės pelnė Paulius Murauskas – 16:15. Galingu dėjimu pasižymėjo Jarvis Williamsas (17:16), tačiau jam taškais iškart atsakė Gabrielius Maldūnas – 18:17. Vilniečiai sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą ir susigrąžino pranašumą (23:18), o po itin rezultatyvaus pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo 27:23.

Antrojo kėlinio pradžioje tritaškį pataikė Stefanas Peno (26:27), bet dviem taškais su pražanga atsakė Martynas Echodas – 30:26. Skirtumą mažino Mantas Rubštavičius (28:30), bet vilniečiai vėl didino atotrūkį – 34:28. Po G.Radzevičiaus tritaškio komandas skyrė 7 taškai (37:30), o netrukus puolėjas pridėjo dvitaškį – 39:30. G.Radzevičius pasižymėjo dar vienu tritaškiu (42:30), tačiau „7bet-Lietkabelį“ kėlinio pabaigoje tritaškiais į priekį truktelėjo J.Morrisas – 43:49. Itin nemalonus epizodas nutiko antro ketvirčio pabaigoje, kai Evaldas Kairys alkūne prakirto Vytenio Lipkevičiaus antakį. Vidurio puolėjas už tai buvo nubaustas nesportine pražanga, o vilniečiai į pertrauką ilsėtis išėjo pirmaudami 51:44.

Po pertraukos „Rytas“ vėl startavo su geresne energija ir po J.Williamso dvitaškio su pražanga ekipas skyrė 13 taškų – 57:44. Vis tik jau netrukus panevėžiečiai vėl priartėjo iki 8 taškų (49:57), o atsilikimą dar labiau mažino Benas Griciūnas – 51:57. Įpusėjus kėliniui Željko Šakičius sumažino šeimininkų persvarą dar labiau (57:61), tačiau vilniečiai netrukus vėl šiek tiek padidino atotrūkį – 65:59. Panevėžio ekipai taškus pelnė K.Kullamae (61:65), o vėliau estas pridėjo tritaškį – 64:65. Netrukus „7bet-Lietkabelį“ tritaškiu į priekį išvedė M.Rubštavičius (67:66), o dar vieną tolimą metimą pridėjo K.Kullamae – 70:66. Po trijų ketvirčių priekyje jau buvo svečiai – 73:69.

Lemiamo kėlinio pradžioje svečių situaciją dar labiau sutvirtino M.Rubštavičius ir P.Murauskas (76:69), o po K.Kullamae tritaškio komandas skyrė 8 taškai – 79:71. Šeimininkus į priekį truktelėjo M.Fosterio ir M.Normanto tandemas (76:79), o J.Williamsas pataikė baudas – 78:79. Svečiams svarbų tritaškį pataikė K.Kullamae (82:78), o J.Morrisas pridėjo dviejų taškų vertės metimą – 84:78. M.Fosteris pelnė taškus su pražanga (81:84), o rezultatą tolimu metimu lygino G.Radzevičius – 84:84. Panevėžio komandai taškus pelnė J.Morrisas (86:84), bet tritaškiu atsakė E.Fridrikssonas – 87:86. Baudas pataikė Ž.Šakičius (88:87), tačiau tritaškiu ir vėl atsakė E.Fridriksonas – 90:88. Rezultatą išlygino G.Maldūnas (90:90), o per likusį laiką abi komandos neužpuolė ir teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimą geriau pradėjo vilniečiai, kurie M.Echodo dvitaškio jau pirmavo 5 taškais – 96:91. Vilniečių pranašumą įtvirtino M.Normantas (99:91), kuris pridėjo ir dar vieną tritaškį – 102:91. Intrigos Panevėžio klubas grąžinti jau neįstengė ir Vilniaus klubas šventė pergalę – 109:104.

Svečiai šiose rungtynėse pataikė 15 tritaškių iš 25 bandymų (60 proc.), kai „Rytas“ realizavo 12 iš 29 bandymų (41 proc.). Vis tik G.Žibėno auklėtiniai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 53:34.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20 (1/8 trit.), Gytis Radzevičius (11 atk. kam.) ir Martynas Echodas (12 atk. kam.( po 18, Margiris Normantas 15, Jarvis Williamsas 13, Elvaras Fridrikssonas 9 (3/3 trit.), Gytis Masiulis 7.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 22 (8/18 metimai), Kristianas Kullamae 21 (6/8 trit.), Mantas Rubštavičius 14, Paulius Murauskas 13, Gabrielius Maldūnas ir Željko Šakičius po 8, Vytenis Lipkevičius 6.

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos