Rungtynėse Garliavoje – K.Lukošiūno 16 išmestų tritaškių ir išvargta „Žalgirio“ pergalė

Prieš 1 metus 77

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse Kauno „Žalgirio“ (26/4) ekipa Garliavoje 95:89 (27:23, 26:25, 26:25, 16:16) palaužė Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (13/18) komandą.

Ignas Brazdeikis, Lukas Lekavičius, Laurynas Birutis ir Arnas Butkevičius nežaidė, tačiau po penkių mėnesių pertraukos į dvyliktuką buvo įtrauktas ant parketo taip ir nepasirodęs Tyleris Cavanaugh. „Nevėžis-Optibet“ žaidė be Darylo Douallos, Danieliaus Lavrinovičiaus ir Artūro Žagaro.

Per pirmąsias 5 minutes net 16 taškų pelnę žalgiriečiai įgijo 6 taškų pranašumą – 16:10. „Nevėžis-Optibet“ buvo priartėjęs (17:19), tačiau šeimininkai iki kėlinio pabaigos nežymiai padidino savo atotrūkį – 27:23.

Antrajame ketvirtyje „Žalgirio“ atotrūkis pirmą kartą pasiekė dviženklę žibą – 45:34. Vis dėlto svečiai iš Kėdainių rankų nenuleido ir kėlinį pabaigė atkarpa 8:1, taip priartėdami iki vieno tikslaus tolimo metimo – 48:51.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 10:2 ir atitrūko – 67:53. Kėdainiškiai atsakė 5 taškais iš eilės ir tai jiems leido sumažinti deficitą – 58:67. Likus 3 minutėms „Nevėžis“ buvo dar arčiau varžovų (66:71), o pasibaigus trims ketvirčiams komandas skyrė vos 6 taškai – 73:79.

Achille Polonara finishes the perfect fastbreak with a dunk! 🌪️ pic.twitter.com/xsdK9ByTaH

— BC Zalgiris Kaunas (@bczalgiris) April 30, 2023

„Žalgiris“ bandė viską išspręsti pirmosiomis ketvirtojo ketvirčio minutėmis, kai vėl turėjo 11 taškų persvarą – 88:77. Ir šįkart Gedimino Petrausko auklėtiniai neketino nuleisti rankų ir 36-ąją minutę atsiliko vos 6 taškais – 84:90. Tuomet kauniečiai pelnė 5 taškus be atsako (95:84) ir per likusias 86 sekundes pergalės iš savo rankų nebepaleido.

„Žalgiris“: Achille Polonara (10 atk. kam.), Tomas Dimša (2/6 tritaškiai) ir Karolis Lukošiūnas (4/16 tritaškiai) po 14, Motiejus Krivas 12 (8 atk. kam.), Rolandas Šmitas 11, Kevarriusas Hayesas ir Dovydas Giedraitis po 9.

„Nevėžis-Optibet“: Dyshawnas Freemanas 20 (9 atk. kam.), Marius Valinskas 17, Timas Lambrechtas 14 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Titas Sargiūnas 13 (3/4 tritaškiai), Bradley Davisonas 11.

„Ilgoji pertrauka“: skeptiškai sutiktas „Wolves“ pirkinys, tragiškas „Šiaulių“ sezonas, „CBet“ ir „Juventus“ buksavimo priežastys ir tendencingas galimas Prienų iškritimas