Po krepšiais dominavęs D.Sabonis prisvilino pirmąjį L.Dončičiaus ir K.Irvingo dueto blyną

Prieš 1 metus 57

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) dar vieną galingą pasirodymą surengė Sakramento „Kings“ (32/24) vedantis Domantas Sabonis.

Lietuvio ekipa namuose po pratęsimo įveikė Dalaso „Mavericks“ (31/27) – 133:128 (34:32, 28:32, 24:24, 28:26, 19:14).

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje komandos žengė koja kojon, o likus žaisti 37 sekundes D.Sabonis atkovojo kamuolį puolime bei išlygino rezultatą (114:114). Reggie Bullockas tuomet prametė iš toli, netiksliai atakavo ir De’Aaronas Foxas, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildoma atkarpa vėl klostėsi dramatiškai, likus žaisti pusantros minutės D.Sabonis išnaudojo pražangų limitą, tačiau D.Foxas lemiamu metu sumetė šešis baudų metimus paeiliui, o intrigą pakurstyti dar galėję Luka Dončičiaus ir Theo Pinsono tritaškiai skriejo pro šalį.

D.Sabonis per 41 minutę surinko 22 taškus (10/12 dvitaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo 14 ir perėmė kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei 6 sykius prasižengė. Jis vienintelis rungtynėse atkovojo dviženklį kiekį kamuolių.

Pirmą kartą „Mavericks“ gretose pasirodė L.Dončičiaus ir Kyrie Irvingo debiutas – po amerikiečio mainų šio teko palaukti dėl slovėno traumos. Tandemas pateisino lūkesčius – abu krepšį atakavo atitinkamai 21 ir 20 kartų ir kartu surinko 55 taškus.

Dalaso klubas tritaškius metė dažnai ir solidžiai (20/51, 39 procentai), „Kings“ tuo pasigirti negalėjo (8/32, 25 procentai), tačiau geriau kovojo dėl kamuolių (50:43) ir dvigubai rečiau klydo (7:15).

Šios komandos išlieka kaimynėmis turnyro lentelėje. „Karaliai“ Vakarų konferencijoje užima trečiąją vietą, trijų pergalių seriją praradę „Mavericks“ žengia laipteliu žemiau.

„Mavericks“: Kyrie Irvingas 28 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 4/10 tritaškių), Luka Dončičius 27 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 6 klaidos, 2/9 tritaškių), Joshas Greenas 23 (5 atk. kam., 5/8 tritaškių), Christianas Woodas 15 (3/6 tritaškių), Reggie Bullockas ir JaVale’as McGee po 8.

„Kings“: De’Aaronas Foxas 36 (5 rez. perd., 4 klaidos, 0/4 tritaškių), Terence’as Davisas (6 atk. kam., 2/7 tritaškių) ir Domantas Sabonis (14 atk. kam., 10/12 dvitaškių) po 22, Kevinas Huerteris 15 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 3/7 tritaškių), Trey’us Lylesas 14 (6 atk. kam.), Harrisonas Barnesas 13 (5/16 metimų).

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ aštuoneto šansai, nurašytos komandos, svarbų „X faktorių“ turinti ekipa, blogiausi treneriai, neįdomiausios stebėti ekipos ir kaip atrodys atkrintamųjų poros