Pirmojo šaukimo iššūkį įveikęs L.Dončičius įvykdė geriausią karjeros NBA pasiekimą

Prieš 2 metus 141

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) gerame kelyje išlieka Dalaso „Mavericks“ (50/30) ekipa.

Teksaso klubas išvykoje 131:113 (32:34, 33:24, 34:28, 32:27) nugalėjo Detroito „Pistons“ (23/57) klubą.

Dalaso klubas truktelėjo į priekį tik antrojo kėlinio pabaigoje, tačiau trečiojo pradžioje jau turėjo dviženklę persvarą (70:58) ir vėliau skirtumą tik augino.

Rungtynėse vėl karaliavo Luka Dončičius – 34 minutės, 26 taškai (6/10 dvitaškių, 2/11 tritaškių, 8/13 baudų metimų), 8 atkovoti ir perimtas kamuolys, 14 rezultatyvių perdavimų, 6 klaidos ir 4 pražangos.

Slovėnas pirmą kartą nuo atvykimo į Dalasą pasiekė 50 pergalių ribą, kuri padės atkrintamąsias pradėti su namų aikštelės pranašumu. Tiesa, rekordas pasiektas jau senokai – po Dirko Nowitzki pasitraukimo „Mavericks“ nebuvo per sezoną surinkę daugiau nei 43 pergalių.

Iššūkį šiame mače L.Dončičiui metė pirmasis praėjusios vasaros NBA naujokų biržos šaukimas Cade‘as Cunninghamas – 38 minutės, 25 taškai (6/15 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 10/11 baudų metimų), 7 atkovoti, 2 perimti ir 5 prarasti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai, blokas bei 4 pražangos.

Nepaisant gana aiškaus rezultato, aistrų po ilgosios pertraukos netrūko. Spenceris Dinwiddie techninę pražangą trečiajame kėlinyje užsidirbo vos po 12 sekundžių nuo žengimo į aikštę, ketvirtajame teisėjų rūstybę užsitraukė C.Cunninghamas.

Dalaso ekipa tokiu būdu įsitvirtino pirmajame Vakarų konferencijos ketverte, nors dar pabandys iš trečiosios vietos pajudinti San Fransisko „Golden State Warrios“ (50/29). Tuo tarpu „Pistons“ jau nepajudės iš 14-osios vietos Rytuose.

„Mavericks“: Luka Dončičius 26 (8 atk. kam., 14 rez. perd., 2/11 tritaškių), Jalenas Brunsonas 24 (6 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas (3/5 tritaškių) ir Spenceris Dinwiddie po 13, Marquese‘as Chrissas ir Joshas Greenas (7 atk. kam.) po 12.

„Pistons“: Cade‘as Cunninghamas 25 (7 atk. kam., 9 rez. perd.), Isaiah Stewartas 19 (14 atk. kam., 3/3 tritaškių), Braxtonas Key‘us 14 (5 atk. kam.), Killianas Hayesas ir Sabenas Lee po 11, Jamorko Pickettas 10.

„Bružas ir Pulkovskis“: Eurolygos atkrintamųjų poros, sezono apdovanojimai ir įdomi vasaros rinka