Pirmojo atrankos etapo pabaiga: Lietuva – Čekija

Prieš 1 metus 78

Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos (5-1) rinktinė pirmadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje užbaigė atrankos į kitų metų FIBA pasaulio čempionatą pirmąjį etapą. C grupės rungtynėse lietuviai patyrė pirmąją nesėkmę, kai 72:83 (13:23, 19:22, 20:16, 20:22) nusileido Čekijai (3-3), kuriai ši pergalė atvėrė duris į kitą atrankos varžybų etapą.

Duobę lietuviai išsikasė nuo pat mačo pradžios, leidę čekams primesti savo žaidimą, o patys neįmesdavę metimų iš patogių ir lengvų situacijų. Sužaidus 6 minutes komandos buvo pelniusios tik po 7 taškus, bet čekai tada nurūko pirmyn.

Trys tritaškiai antroje pirmojo ketvirčio pusėje po 10-ies minučių leido Čekijai džiaugtis dviženkle persvara – 23:13.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštėje visai nesikeitė, K. Maksvytis išnaudojo abi savo minutės pertraukėles vos per tris pirmąsias kėlinio minutes. Čekai spurtavo 14:7 ir užtikrintai pirmavo – 37:20. Iki pirmosios dalies pabaigos lietuviai skirtumą sumažino tik keliais taškais – 32:45.

Geriausias K. Maksvyčio auklėtiniams buvo trečiasis ketvirtis. Puiki gynyba neleido čekams pelnyti taškų beveik 4 minutes, per kurias lietuviai įmetė 10 ir priartėjo iki 42:45.

Pirmoje pusėje nė taško neįmetęs I. Brazdeikis smeigė du tritaškius, o lietuviai jau kvėpavo čekams į nugarą – 49:50.

Tačiau tada čekai smogė atgal. Skaičiuojant 3 paskutines minutes trečiajame kėlinyje ir 6 pirmas ketvirtajame Čekija laimėjo atkarpą net 25:6 ir triuškino Lietuvos rinktinę 75:55.

Mačui einant į pabaigą lietuviai užsidirbo net tris nesportines pražangas, o K. Maksvytis gavo ir techninę. Norėta sumažinti čekų persvarą iki 8 ar mažiau taškų, kad išliktų pranašumas tarpusavio rungtynės, bet to nepavyko padaryti.

Ši pergalė Čekijai leido užsitikrinti vietą kitame etape nelaukiant vėliau pirmadienį vyksiančio Bulgarijos ir Bosnijos ir Hercegovinos mačo pabaigos.4

Lietuva: I. Brazdeikis (3/ dvit., 3/4 trit., 5 praž., 13 naud. Bal.) 16, M. Grigonis 3/6 dvit., 0/6 trit., 5/6 baud., 4 atk. kam., 9 rez. perd., 3 klaid., 5 praž.) 11, G. Masiulis 10, L. Birutis (6 atk. kam.) 9, T. Dimša (2/7 trit.) 8, M. Echodas 7.

Čekija: T. Satoransky (4/8 dvit., 2/2 trit., 7/7 baud., 65 kld.) 21, T. Kyzlinkas (8/8 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 25 naud. bal.) 18, P. Auda (6/9 dvit.) 14, D. Jalinekas 14.