Pirmoji pergalė: Lietuvos U20 vaikinų rinktinė Europos krepšinio čempionate sutriuškino čekus

Prieš 1 metus 77

Lietuvos U20 vaikinų rinktinė Europos krepšinio čempionate pasiekė pirmąją pergalę - varžovus lietuviai sutriuškino net 42 taškų skirtumu.

Lietuviai rezultatu 108:66 (37:13, 26:20, 30:19, 15:14) nušlavė Čekijos krepšininkus.

Lietuvos rinktinė itin galingai pradėjo rungtynes, per pirmąjį kėlinį pelnė net 37 taškus ir jau turėjo susikrovusi 24 taškų pranašumą.

Tiesa, lietuviai neatsipalaidavo, ir prieš ilgąją pertrauką pranašumas siekė jau 30 taškų.

Rungtynių scenarijus nesikeitė iki pat finalinės sirenos ir virš 100 taškų pelnę lietuviai šventė triuškinančią pergalę.

Geriausiai Lietuvos rinktinėje pasirodė Augustas Marčiulionis, kuris pelnė 18 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

🇱🇹 Augustas Marciulionis of @saintmaryshoops with no regard for Ondrej Hustak’s ankles 😳😳#FIBAU20 #FIBAU20Europe pic.twitter.com/E4SlqHcqYg

— Rob Karaznevic (@dogtheballer) July 18, 2022

Čekų gretose išsiskyrė 21 tašką pelnęs Ondrejus Hanzlikas.

Priminsime, kad Lietuvos rinktinė čempionatą pradėjo 2 pralaimėjimais.

65:75 buvo nusileista ispanams, o Ukrainos rinktinei buvo pralaimėta rezultatu 69:71.

Tiesa, lietuvius turėtų guosti tai, kad į kitą etapą pateks visos grupės rinktinės, todėl Lietuvos rinktinė žengė į kitą etapą.

Tiesa, toks galingas laimėjimas prieš čekus leido lietuviams C grupėje finišuoti antroje vietoje, nes pagal įmestų ir praleistų taškų santykį lietuviai sugebėjo aplenkti ir čekus, ir ukrainiečius.

Pirmoje vietoje C grupėje finišavo nė karto nepralaimėję ispanai.

Lietuva: A. Marčiulionis 18, H. Pivorius 14, U. Jarusevičius 13, E. Preibys, M. Rubštavičius ir D. Stenionis po 11, N. Montvila 10.

Čekija: O. Hanzlikas 21, F. Kabrtas 11, R. Balintas 10.