Pietų Korėjoje po dvejų metų pertraukos surengtos „Pride“ eitynės

Prieš 1 metus 67

Pietų Korėjos sostinėje tūkstančiai LGBTQ teisių šalininkų žygiavo šeštadienį lydimi stiprios policijos apsaugos ir šventė po dvejų metų pertraukos mieste surengtas „Pride“ eitynes.

Gausios policijos pajėgos pasitelktos, nes netoliese esančiose gatvėse susirinko bažnyčios palaikomi protestuotojai, kurie išryškino įtampą dėl seksualinių mažumų teisių itin konservatyvioje šalyje.

Vis dėlto, šeštadienio popietės duomenimis, didelių incidentų nebuvo.

Parado, kuriuo skatinta užtikrinti lygias teises LGBTQ žmonėms, dalyviai, apsigobę pečius vaivorykštės spalvų vėliavomis ar mojuojantys jomis, džiūgavo per kalbas ir mėgavosi muzika, sklindančia iš priešais miesto rotušę pastatytos scenos.

Vėliau, lyjant lietui, jie iškėlė skėčius ir žygiavo į verslo rajoną miesto centre, ragindami priimti įstatymus, draudžiančius diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos.

Policija atskyrė juos nuo konservatyvių pažiūrų krikščionių protestuotojų, kurių taip pat susirinko tūkstančiai ir kurie žygiavo gretimomis gatvėmis.

Šie protestuotojai laikė plakatus ir skandavo šūkius prieš homoseksualumą, o jų lyderis į mikrofoną šaukė maldas, prašydamas, kad „Dievas gelbėtų Korėjos Respubliką nuo antidiskriminacinių įstatymų“.

Kai kurie protestuotojai smerkė Seulo merą konservatorių Oh Se-hooną, kad šis neuždraudė „nepadoraus“ „Pride“ parado.

LGBTQ teisių aktyvistai taip pat nepatenkinti Oh Se-hoonu, kuris praėjusią savaitę duodamas interviu krikščioniškam laikraščiui sakė, kad nuo kitų metų miestas gali uždrausti „Pride“ renginiui naudotis rotušės aikšte, jei šių metų renginio dalyviai „demonstruos nepadorią medžiagą arba pernelyg apnuogins savo kūnus“.

„Kas žino, gal Seulo rotušės darbuotojai dabar nešiojasi liniuotes, bandydami nustatyti, ar mūsų sijonai nėra per trumpi, – nuo scenos kalbėjo LGBTQ teisių aktyvistas Bae Jin-gyo. – Seulo miesto valdžia turėtų stebėti ne mūsų sijonų ilgį ar tai, ką mes dėvime, o mus supančią diskriminacijos aplinką.“

Policija dar nepateikė duomenų, kiek žmonių susirinko Seulo centre, tačiau anksčiau prognozavo, kad „Pride“ eitynėse ir kontrproteste iš viso dalyvaus apie 40 000 žmonių.

2020 ir 2021 metais „Pride“ eitynės Seule nevyko dėl galiojusių griežtų kovos su COVID-19 priemonių.

Skaityti visą pranešimą