Permaningame ir rezultatyviame mače „Rytas“ palaužė „Wolves“ pasipriešinimą

Prieš 11 mėnesius 59

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) šį vakarą įvyks būsimų dviejų sostinės ekipų akistata – Vilniaus „Rytas“ (25/6) namie priėmė Alytaus „Wolves“ (21/10) krepšininkus.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai atsilikinėję visą pirmą susitikimo dalį atsitiesė antrojoje šventė pergalę 102:98 (18:27, 26:28, 29:16, 29:27)

Ankstesnėse akistatose komandos pasidalijo po pergalę.

Vilniaus komanda slogiai pradėjo rungtynes. Taškus pelnė vienintelis Justinas Gorhamas, tad „Wolves“ ėmė tolti – 11:2. Giedrius Žibėnas prašė pertraukėlės, po kurios Marcusas Fosteris pataikė iš toli. Vis tik labiau priartėti vilniečiams nesisekė ir Ahmado Caverio dėka alytiškiai tolo – 18:5. Nors puolimą „Rytas“ atgaivino, po pirmo ketvirčio svečiai pirmavo užtikrintai – 27:18.

Adas Juškevičius ir Regimantas Miniotas grąžino svaresnę persvarą Alytaus ekipai (33:18), tik Margirio Normanto baudos ir G.Radzevičiaus dvitaškis leido „Rytui“ neatsilikti dramatiškai – 28:40. Jaime Echenique bandė gelbėti vilniečius, Elvaras Fridrikssonas ir buvo taiklus, tačiau po dviejų ketvirčių „Ryto“ situacija buvo komplikuota – 44:55.

Trečiajame ketvirtyje vilniečiai startavo su gera energija ir po M.Fosterio tritaškio komandas skyrė tik trys taškai (58:55), o netrukus dvitaškį pridėjo ir G.Radzevičius –57:58. Pirmą kartą šiame mače vilniečiai į priekį išsiveržė po G.Radzevičiaus baudų metimų (59:58), o J.Echenicue Vilniaus klubo pranašumą padidino iki 5 taškų – 65:60. E.Žukauskas turėjo galimybę išlyginti rezultatą baudomis, bet jas prametė, o kitoje aikštės pusėje vėl pasižymėjo „Ryto“ kolumbietis – 69:65. Vis tik rezultatas netrukus tapo lygus (69:69), o po trijų ketvirčių šeimininkai pirmavo 73:71.

Lemiamą kėlinį Vilniaus klubas vėl pradėjo geriau ir po L.Ulecko tritaškio padidino pranašumą iki 9 taškų – 80:71. Į tai J.Tayloras atsakė taškais su pražanga (74:80), tačiau L.Uleckas pataikė dar vieną tritaškį (83:74), o G.Masiulis pataikė dvi baudas – 85:74. Įpusėjus ketvirčiui G.Žibėno auklėtiniai pirmavo 9 taškais (88:79), tačiau L.Uleckas realizavo 3 baudų metimus – 91:79. Nors po techninės „Ryto“ suolelio pražangos alytiškiai priartėjo (82:91), bet E.Fridrikssonas baudė tritaškiu – 94:82. „Wolves“ viltis atgaivino du tritaškiai (88:94), o E.Žukauskas pataikė dar kartą iš toli – 91:94. Svarbius taškus pelnė M.Normantas (96:91), tačiau tritaškiu atsakė A.Beručka – 94:96. J.Gorhamas pataikė vieną baudą (97:94), o R.Kelly tritaškis skriejo pro šalį. Vilniaus klubo pergalę taškais su pražanga įtvirtino G.Radzevičius (100:94) ir nors A.Caveris pasižymėjo įspūdingu dėjimu (96:100), vilniečiai šventė pergalę – 102:98.

Pildome

„Ilgoji pertrauka“: rinktinės kelias į ketvirtfinalį, kas vasarą gali nežaisti, Ulanovo ir Maksvyčio epizodas, „Ryto“ negauta LKL licencija ir kauniečių (ne)simpatijos „Barcai“ finaliniame ketverte