Permainingą mūšį laimėjęs Monako klubas atvyksta į Kauną

Prieš 11 mėnesius 91

Donato Motiejūno atstovaujama Monako „AS Monaco“ ekipa lemiamame Eurolygos ketvirtfinalio mače namuose 97:86 (26:33, 27:16, 19:21, 25:16) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Permainingoje serijoje pergalę 3:2 iškovojęs Monako klubas pusfinalyje Kaune susitiks su Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkais.

Rungtynės prasidėjo rezultatyvia ir lygia kova, bet po Bonzie Colsono baudų metimų svečiai įgijo 4 taškų pranašumą – 11:7. Po Yakuba Ouattara tritaškio skirtumas mažėjo iki minimalaus (14:15), o fantastiškai rungtynes pradėjęs Mike’as Jamesas netrukus lygino rezultatą – 17:17. Sėkmingu žaidimu atsakė Wade’as Baldwinas (20:17), o netrukus Lorenzo Brownas dar didino persvarą – 24:19. Vis tik po įspūdingo Donta Hallo dėjimo rezultatas tapo lygus (24:24), o pats aukštaūgis užsidirbo techninę pražangą. Svečiai vėl didino atotrūkį (30:25), techninę pražangą užsidirbo Darrunas Hilliardas ir J.Loydas pataikė baudą (26:30), o po pirmo kėlinio „Maccabi“ buvo priekyje – 33:26.

.@TheNatural_05 and @_DatBoi05 combining for the OOP 🚀 #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/0sZZLpS2rl

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) May 10, 2023

Antrą ketvirtį sėkmingiau pradėjo Monako ekipa, kuri vedama M.Jameso netrukus išlygino rezultatą – 33:33. Netrukus Chima Moneke išvedė į priekį šeimininkus (35:33), o M.Jamesas pridėjo sudėtingą dvitaškį su pražanga – 38:33. J.Loydas pratęsė Monako spurtą iki 15:0 ir dar labiau didino persvarą – 41:33. Tylą nutraukė L.Brownas (36:41), o W.Baldwinas pridėjo dvitaškį – 38:41. Netrukus komandas skyrė vos taškas (44:45), o D.Hilliardas vėl išvedė į priekį Tel Avivo klubą – 47:45. D.Motiejūnas baudomis lygino rezultatą (47:47), o M.Jamesas ir vėl buvo tikslus – 49:47. Po dviejų ketvirčių šeimininkai vis dar pirmavo – 53:49.

.@TheNatural_05 with a brilliant jumper! #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/Hs3GhgjjVr

Po pertraukos geriau startavo Monako klubas, kuris netrukus padidino pranašumą (57:49), tačiau iškart taškais atsake W.Baldwinas – 52:57. Rezultatyvumas šiek tiek krito ir „AS Monaco“ išlaikė pranašumą (61:55), bet Johnas DiBartolomeo pataikė iš toli (58:61), o D.Hilliardas lygino rezultatą – 61:61. Priekyje „Maccabi“ atsidūrė po eilinio W.Baldwino tritaškio (64:63), bet jam atsakė E.Okobo – 66:64. M.Jamesas trumpam paliko aišktę dėl čiurnos nikstelėjimo, tačiau netrukus grįžo į aikštę, o Monako klubas padidino persvarą – 70:66. Atsilikimą svečiai sumažino ir komandas skyrė vos pora taškų – 70:68.

And the game is tied👀@MaccabitlvBC with the THREE⬇️⬇️⬇️ pic.twitter.com/PbsUX17QiQ

Lemiamas kėlinys prasidėjo nerezultatyviai, bet galiausiai galingu dėjimu pasižymėjo Alpha Diallo – 74:71. M.Jamesas toliau šaudė pro šalį ir nors Ch.Moneke įspūdingai blokavo L.Browną, bet W.Baldwinas išvedė į priekį savo klubą – 75:74. B.Colsonas didino pranašumą (77:74), bet galingai žaidė Ch.Moneke – 76:77. Netrukus šeimininkai išsiveržė į priekį (80:79), o J.Loydas pridėjo dar vieną tritaškį – 83:79. Gynėjas ketvirtą kartą išprovokavo pražangą mesdamas iš toli ir pataikė tris baudas – 86:79. Tel Avivo klubas padidino pranašumą (90:82), bet iš toli pataikė W.Baldwinas – 85:90. Monako ekipa sutvirtino situaciją (92:85) ir šventė pergalę 97:86.

Vien per pirmą rungtynių dalį M.Jamesas jau buvo pelnęs 21 tašką ir surinkęs 27 naudingumo balus, tačiau antroje susitikimo pusėje gynėjas buvo tuščiasir rungtynes baigė su tuo pačiu 21 tašku ir 21 naudingumo balu.

D.Motiejūnas per 20 minučių pelnė 6 taškus (2/5 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 4 ir perėmė kamuolį, 2 kartus suklydo, išprovokavo 2 pražangas, 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 5 naudingumo balus.

Svečių neišgelbėjo ir fantastiškas rungtynes sužaidęs W.Baldwinas – gynėjas pelnė 27 (5/7 trit.) taškus, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 35 naudingumo balus.

„Maccabi“: Wade’as Baldwinas 27 (35 naud. bal.), Lorenzo Brownas (3/12 metimai) ir Jarrellas Martinas po 12, Darrunas Hilliardas ir Johnas DiBartolomeo po 10, Bonzie Colsonas 8.

„AS Monaco“: Jordanas Loydas (3/3 trit., 10/12 baud.) ir Mike’as Jamesas (2/10 trit.) po 21, Chima Moneke ir Donta Hallas (6 atk. kam.) po 10, Elie Okobo (6 rez. per.), Alpha Diallo ir Yakuba Ouattara po 9.

„Ilgoji pertrauka“: „Wolves“ sudėties dėlionė – kurie žaidėjai turi kontraktus, kurie galėtų likti ekipoje, kieno paslaugų reikėtų atsisakyti, kas galėtų papildyti ekipą bei kuriame tarptautiniame turnyre žais