Pergalę Vokietijoje iškovojęs „Lietkabelis“ tvirtina pozicijas kovoje dėl namų aikštės pranašumo

Prieš 2 metus 154

Panevėžio „Lietkabelio“ (9-6) krepšininkai pirmadienį Europos taurės A grupėje užsitikrino mažiausiai penktą vietą. Nenado Čanako auklėtiniai atidėtose rungtynėse išvykoje 87:72 (23:8, 29:27, 13:15, 22:22) nugalėjo Hamburgo „Towers“ (6-9) ekipą.

Po šios pergalės „Lietkabelis“ likus vienam turui iki reguliariojo sezono pabaigos dar nepraranda vilčių finišuoti pirmajame ketverte, kuris jiems leistų Europos taurės atkrintamosiose turėti namų aikštės pranašumą.

Šiuo metu Panevėžio ekipa pakilo į ketvirtą vietą A grupėje dėl geresnio tarpusavio santyko su Andoros klubu.

Rungtynių statistika:

Svečiai iš Lietuvos sėkmingiau startavo rungtynėse ir jas pradėjo penkiais taškais be atsako (5:0). Netrukus panevėžiečiai pridėjo dar vieną atkarpą, šį kartą 9:0, ir pirmą kartą mače priekyje buvo jau dviženkle persvara (21:6). Tokiu skirtumu pirmasis kėlinys ir pasibaigė – 23:8. Antrojo ketvirčio pradžia priklausė aikštės šeimininkams, kurie neketino taip greitai pasiduoti ir stengėsi atsikovoti savo pozicijas. Pastarieji sėkmingai tvarkėsi gynyboje ir sugebėjo priarėti iki 6 taškų (27:21).

Nepaisant to, laiku atsitiesę „Lietkabelio“ krepšininkai toliau žengti varžovams neleido ir atsakė atkarpa 11:1, kuri leido vėl gerokai atsiplėšti (38:22). Netrukus skirtumas išaugo iki 20 taškų (45:25). Visgi, vokiečiams pavyko kiek aptirpdyti deficitą ketvirčio pabaigoje – 52:35. Po didžiosios pertraukos kartojosi scenarijus panašus į antrojo kėlinio, kuomet aikštės šeimininkai sėkmingiau pradėję ketvirtį tirpdė deficitą (56:47). Visgi, Panevėžio ekipa sugebėjo atsitiesti ir atsakė spurtu 9:1 bei vėl atsiplėšė (65:48).

Tiesa, vokiečių dvitaškis kėlinio pabaigoje gerino aikštės šeimininkų pozicijas prieš lemiamą 10 minučių atkarpą – 65:50.

Lemiamą kėlinį geriau pradėjo oponentai (54:65), tačiau tritaškį pataikė K.Žemaitis – 68:54. Panevėžio ekipos gynėjas ir toliau išliko solidus ketvirtajame kėlinyje ir jo antras tolimas metimas dar labiau sutvirtino pozicijas (71:56), o galiausiai vėliau tritaškį pridėjo ir V.Lipekvičius – 74:56. Nors oponentams pavyko priartėti (59:74), tačiau realios intrigos vokiečių klubas grąžinti neįstengė. „Lietkabelis“ pasiekė 9 pergalę Europos taurės varžybose – 87:72.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (7 atk. kam., 4 rez. per.) ir Vytenis Lipkevičius (3/5 trit., 4 atk. kam.) po 16, Panagiotis Kalaitzakis ir Kasparas Bėrzinis (4 atk. kam.) po 12, Džordže Gagičius (5/9 dvit.) ir Kristupas Žemaitis po 11.

„Towers“: Trevonas Bluiett 19 (4/7 trit., 6 atk. kam.), Jaylonas Brownas 17 (1/5 trit.), Maikas Kotsaras 16 (7 atk. kam.), Lukas Meisneris 9 (1/5 trit.).

Lemiamas reguliariojo sezono rungtynes „Lietkabelis“ žais trečiadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt