Pasaulio klubų taurės finale – aštuonių įvarčių fiesta ir „Real“ triumfas

Prieš 1 metus 54

Madrido „Real“ vėl oficialiai gali vadintis stipriausiu pasaulio klubu. Šeštadienį Maroke surengtame FIFA pasaulio klubų taurės finale Europos garbę gynusi „Real“ ekipa 5:3 (2:1) nugalėjo „Al-Hilal“ iš Saudo Arabijos.

Madrido „Real“ stipriausiu klubu pasaulyje tampa aštuntą kartą klubo istorijoje, o šią FIFA taurę, kuri pradėjo egzistuoti nuo 2000-ųjų, laimi penktą kartą.

Carlo Ancelotti auklėtiniai anksti įgijo pranašumą – 13-ąją minutę pasižymėjo Vinicius Junioras, dar po 5 minučių įvartį pridėjo Federico Valverde.

Visgi, „Al-Hilal“ rankų nenuleido ir suradusi spragų Ispanijos čempionų gynyboje netrukus sušvelnino atsilikimą – 26-ąją minutę vartuose stovėjusį ukrainietį Andrejų Luniną nuginklavo Moussa Marega.

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo greitais „Real“ įvarčiais – 54-ąją minutę žodį tarė tik prieš finalą į Maroką atvykęs Karimas Benzema, o po jo savo antrąjį įvartį pelnė F. Valverde (58 min.).

63-ąją minutę Luciano Vietto įmušė antrąjį „Al-Hilal“ įvartį, bet jau po 6 minučių V. Junioras grąžino 3 įvarčių persvarą „Real“ ekipai.

79-ąją minutę krito paskutinis įvartis, jį vėl pelnė L. Vietto.

Geriausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas V. Junioras, per dvejas rungtynes įmušęs 3 įvarčius.

Kovoje dėl trečios vietos triumfavo „Flamengo“ klubas, rezultatu 4:2 (1:1) palaužęs „Al Ahly“.