„Panathinaikos“ geležine gynyba sutriuškino svečius iš Prancūzijos

Prieš 1 metus 68

Eurolygoje netikėtai didelis skirtumas užfiksuotas tarp dviejų antrosios turnyro lentelės dalies komandų.

Atėnų „Panathinaikos“ (4/6) savo arenoje 77:58 (15:11, 24:13, 27:13, 11:21) sutriuškino Vilerbano ASVEL (3/7).

Graikijos klubas dar iki ilgosios pertraukos atsiplėšė 39:24, o trečiąjį kėlinį galingai pradėjo vienas pats 12 taškų surinkęs naujokas Dwayne’as Baconas. Tris kėlinius gynybos gniaužtų neatleidęs „Panathinaikos“ pirmavo 66:37.

.@G_P_06 that is TOUGH 👀#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/C0WnATqJWP

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) November 25, 2022

Ketvirtajame kėlinyje komandų žaidimas išsilygino, tačiau ASVEL į pergalę jau nesikėsino ir tiesiog aptirpdė varžovų persvarą.

Nugaros skausmus jaučiantis Marius Grigonis negalėjo padėti šeimininkams.

Artūras Gudaitis per 12 minučių surinko 6 taškus (2/5 dvitaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo 6 ir prarado kamuolį, sykį prasižengė bei surinko 9 naudingumo balus.

Mateusz Ponitka with the nutmeg assist to Arturas Gudaitis 😳 pic.twitter.com/dJjE5Mu92p

— Dionysis Aravantinos (@AravantinosDA) November 25, 2022

Vilerbano klubas vėl nesulaikė D.Bacono, su kuriuo problemų turėjo ir Prancūzijos pirmenybių finale, kai šis dar vilkėjo Monako „AS Monaco“ marškinėlius. Amerikietis per 27 minutes pelnė 25 taškus (6/9 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 3 atkovoti ir 2 prarasti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 2 pražangos bei 26 naudingumo balai.

ASVEL dažniau klydo (17) nei dalinosi rezultatyviais perdavimais (11), tritaškius metė vos 17 procentų taiklumu (3/18), o ir prie baudų metimo linijos stojo vos 10 kartų.

Iki šiol lygiai žengusių komandų keliai kiek išsiskyrė. ASVEL dalinasi paskutinę vietą su dar trimis komandomis, „Panathinaikos“ bent trumpam priartėjo prie atkrintamąsias žyminčios ribos.

ASVEL: Yvesas Ponsas 11 (1/4 tritaškių), Alexas Tyusas 10 (9 atk. kam.), Youssoupha Fallas 9 (7 atk. kam.), Jonah Mathewsas (6 atk. kam.) ir Nando De Colo po 7.

„Panathinaikos“: Dwayne'as Baconas 25 (3/4 tritaškių), Mateušas Ponitka 10 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Georgios Papagiannis 9 (4 klaidos, 2 blokai, 1/3 tritaškių), Derrickas Williamsas 8 (6 atk. kam.), Parisas Lee 7 (4 rez. perd.), Artūras Gudaitis 6.

„Ilgoji pertrauka“: įtakingiausi Lietuvos krepšinio asmenys – kaip dirba agentai, kas iš krepšininkų gali pasekti A.Sabonio pėdomis, Motiejūno galia ir Balčiūno noras visiems padėti