Nuo susitikimo pradžios dominavęs „Lietkabelis“ pasiekė užtikrintą pergalę Vokietijoje

Prieš 2 metus 156

Panevėžio „Lietkabelio“ (9/6) klubas tęsia kovas Europos taurės varžybų A grupėje.

Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 87:72 (23:8, 29:27, 13:15, 22:22) įveikė Hamburgo „Towers“ (6/9) krepšininkus.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes namuose panevėžiečiai varžovams buvo pralaimėję 96:100.

Ši pergalė sutvirtino „Lietkabelio“ galimybes kovoti dėl namų aikštės pranašumo aštuntfinalio etape. Panevėžiečiams dar lieka paskutinės reguliaraus sezono rungtynės išvykoje su Paryžiaus „Metropolitans“ klubu ir pergalė tame mače garantuotų ketvirtąją poziciją grupėje.

Šiame susitikime „Lietkabeliui“ jau padėjo po traumos sugrįžęs Nikola Radičevičius, o varžovai verėtsi be vieno iš lyderių Calebo Homesley.

Rungtynes panevėžiečiai pradėjo puikia gynyba ir nors pulti sekėsi sunkiai, tačiau sužaidus 4 minutes N.Čanako auklėtiniai pirmavo 5:0. Į aikštę žengė dėl traumos kurį laiką nežaidęs N.Radičevičius, o varžovai pirmuosius taškus pelnė tik prabėgus pusei ketvirčio (2:5), bet „Lietkabelis“ pratęsė spurtą ir Gediminas Orelikas padidino pranašumą iki 8 taškų – 12:4. Po Kasparo Bėrzinio tritaškio svečių persvara siekė 13 taškų (19:6), o po pirmojo kėlinio panevėžiečiai pirmavo 24:8.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo varžovai, kurie po Jaylono Browno dvitaškio sumažino atsilikimą iki vienženklio (14:23), tačiau Džordže Gagičius dominavo baudos aikštelėje ir „Lietkabelis“ stabilizavo situaciją – 27:17. Po Maiko Kotsariko dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 6 taškų (21:27), bet dviem tritaškiais į tai atsakė Panagiotis Kalaitzakis – 33:21. Iki 16 taškų Panevėžio ekipos persvarą padidino Vytenis Lipkevičius (38:22), bet tuo pačiu atsakė Trevonas Bluieet – 25:38. Netrukus V.Lipkevičius tritaškiu padidino persvarą iki rekordinės (45:25), o po dviejų ketvirčių „Lietkabelis“ turėjo 17 taškų pranašumą – 52:35.

Kalatzaikis at the buzzer to close the half! @BCLietkabelis #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/wHnEE2zmRb

— 7DAYS EuroCup (@EuroCup) April 4, 2022

Po pertraukos varžovai netrukus sumažino atsilikimą iki 13 taškų (39:52), bet taškus pelnė Dž.Gagičius ir G.Orelikas – 56:39. Hamburgo klubas pelnė 8 taškus be atsako (47:56), bet pirmą savo tritaškį šiame mače pataikė G.Orelikas – 59:47. Situaciją dar labiau sutvirtino V.Lipkevičius (61:47), o varžovų nesportinę pražangą išnaudojęs „Lietkabelis“ po trijų kėlinių turėjo 15 taškų persvarą – 65:50.

Lemiamą kėlinį geriau pradėjo oponentai (54:65), tačiau tritaškį pataikė K.Žemaitis – 68:54. Panevėžio ekipos gynėjas ir toliau išliko solidus ketvirtajame kėlinyje ir jo antras tolimas metimas dar labiau sutvirtino pozicijas (71:56), o galiausiai vėliau tritaškį pridėjo ir V.Lipekvičius – 74:56. Nors oponentams pavyko priartėti (59:74), tačiau realios intrigos vokiečių klubas grąžinti neįstengė. „Lietkabelis“ pasiekė 9 pergalę Europos taurės varžybose – 87:72.

Panevėžio ekipa šiose rungtynėse pademonstravo itin puikų pataikymą iš trijų taškų zonos ir realizavo 10 tritaškių iš 22 bandymų (46 proc.), kai jų varžovai pataikė 7 iš 26 (27 proc.).

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas (7 atk. kam., 4 rez. per.) ir Vytenis Lipkevičius (3/5 trit., 4 atk. kam.) po 16, Panagiotis Kalaitzakis ir Kasparas Bėrzinis (4 atk. kam.) po 12, Džordže Gagičius (5/9 dvit.) ir Kristupas Žemaitis po 11.

„Towers“: Trevonas Bluiett 19 (4/7 trit., 6 atk. kam.), Jaylonas Brownas 17 (1/5 trit.), Maikas Kotsaras 16 (7 atk. kam.), Lukas Meisneris 9 (1/5 trit.).

„Bružas ir Pulkovskis“: naujasis žalgiriečių skautas, laukiamas papildymas, K.Maksvyčio žaidimo braižas ir asistento klaustukas