menu
VIII Tarptautinis MTB dviračių maratonas „Wilia“ Nemenčinėje

Birželio 2 dieną Nemenčinės mieste vyko VIII Tarptautinis kalnų dviračių maratonas „Wilia“, kurį vykdė Lenkijos dviračių sporto organizacija „Maratony Kresowe“, Vilniaus rajono sporto centras ir Nemenčinės miesto seniūnija. Tarptautiniai kalnų dviračių maratonai „Maratony Kresowe“ yra vykdomi nuo 2009 metų. Varžybos dažniausiai vykdomos įdomiose turistinėse vietovėse šiaurės – rytų Lenkijoje. Tarptautinis kalnų dviračių maratonas „Wilia“ yra  5 etapas iš 15 suplanuotų maratonų.

Saulėtą sekmadienio rytą biatlono šaudykloje įsikūrusiame varžybų miestelyje būriavosi per 300 dviračių maratono ir bėgimo dalyvių iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos ir Lietuvos. Dviratininkai nuo 3 iki 85 metų amžiaus, atsižvelgę į savo galimybes ir fizinį pasirengimą, galėjo varžytis Mikro maratono – 200 m, Mini maratono – 6 km, Fit – 19,0 km,  pusės maratono – 38 km ar maratono – 57 km distancijose. Varžybose jau antrą kartą savo galimybes galėjo pasitikrinti bėgimo mėgėjai 6 ir 19,0 km distancijose. Taip pat DUAL kategorijoje, kurią sudarė 6 km bėgimas + 38 km pusės maratono įveikimas dviračiu.

Pirmieji kovą dėl medalių pradėjo 6 km Mini maratono dalyviai, 6 km „Špurt“ ir 19,0 km Trail bėgimų dalyviai. Mini maratono mergaičių 11-12 metų grupėje puikiai startavo Vilniaus rajono atstovės. Nugalėjo Paulina Jasiukevič, trečia finišavo Patricija Kulešo. Vaikinų 11-12 metų kategorijoje Rafal Boban finišavo 3 vietoje. Sylvester Januškevič 6-8 metų berniukų grupėje užėmė 3 vietą.

Silvija Šafranovič buvo greičiausia 6 km bėgime M 14-29 metų grupėje. 1 vietą užėmė Renata Malej M 30-39 grupėje. Tatjana Sakalauskienė nugalėjo 40-49 grupėje, Ramunė Suslovienė M 50+ grupėje. Tarp vyrų 30-39 m. amžiaus gružėje startavo Vilniaus rajono tarybos narys Bartoš Jachimovič, kuris finišo liniją kirto 4 vietoje. 50-59 metų grupėje 2 vietą užėmė Romualdas Dovgialo. DUAL įskaitoje bėgimas 6 km + 36 km važiavimas dviračiu Romualdas užėmė 3 vietą Open kategorijoje.

Wertep 19,0 km distanciją greičiausiai įveikė Tomas Jateiko. Martynas Krulis nugalėjo vyrų 40-49 metų grupėje. Lina Vačkačkienė nugalėjo M 40-49 grupėje 19 km distancijoje. Komandinėje įskaitoje Vilniaus rajono sporto centro bėgimo atstovai užėmė 1 vietas Špurt 6,0 km ir Wertep 19,0 km bėgimuose. Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos komanda 6 km Mini maratono įskaitoje užėmė 2 vietą.

1-3 vietų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir prizais, kuriuos įteikė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič, Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Nemenčinės miesto seniūnas Artur Komarovski, Seimo narė Rita Tamašūnienė ir Fundacijos „Maratony Kresowe“ prezidentas Miroslav Barej.

12.30 val. startavo maratono, pusės maratono ir Fit maratono dalyviai. Maratono trasa buvo sunki, driekėsi per mišką, kur buvo daug greitų ruožų, tačiau netrūko ir staigių posūkių ar stačių įkalnių. Du ruožus dviratininkai turėjo įveikti Neries pakrante, važiuodami šalia vandens arba prie pat skardžio, grožėdamiesi ramiai tekančia upe ir apylinkėmis iš 100 metrų aukščio. Keliose vietose sportininkai turėjo pervažiuoti upelį, balas, o paskutinę stačiausią įkalnę, dviratininkų pavadinta „Everestu“, įveikė stebimi ir palaikomi žiūrovų.

19,0 km distancijoje Fit maratono mergaičių 15-39 metų grupėje nugalėjo Eliza Šidlauskaitė, Lukaš Mincevič atsistojo ant nugalėtojų pakylos laiptelio vyrų 15-39 metų grupėje. Po maždaug pusantros valandos pajėgiausi pusės maratono dalyviai artėjo prie finišo, o maratonininkai tranzitu per varžybų miestelį nukeliavo į trečią distancijos ratą. Greičiausiai vyrų tarpe pusę maratono – 39 km – įveikė ir nugalėtoju OPEN kategorijoje tapo Krystian Kalinowski iš Balstogės, Lenkija (1 val. 25 min. 44 sek.). OPEN kategorijoje tarp moterų nugalėjo lenkė Katarzyna Citko (1.52,00). Pažymėtinas seimo nario Algirdo Syso startas, užėmusio V 70+ grupėje pusės maratono 36,0 km distancijoje 2 vietą.

Maratono trasoje ryškią pergalę iškovojo vilnietis Justinas Biekša (2.03,25).

Visos sporto šventės metu nuotaiką sportininkams ir sirgaliams kėlė grojanti muzika. Finišavę varžybų dalyviai galėjo atsigaivinti šaltu vandeniu ir pasivaišinti karštais cepelinais ir kibinais iš Lenkijos Punsko mieste įsikūrusio restorano „Rūta“ virtuvės, specialiai atvykusio į maratoną.

1-3 vietų nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir prizais, kuriuos įsteigė Vilniaus rajono sporto centras bei organizacija „Maratony Kresowe“. Apdovanojimus įteikė Vilniaus rajono sporto centro direktorius Marijan Kačanovski, Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vyriausiasis specialistas Karol Pacyna, Fundacijos „Maratony Kresowe“ prezidentas Miroslav Barej.

Varžybų dalyviai labai gerai įvertino sporto šventės organizaciją, trasų paruošimą ir šiltą atmosferą. Čia norėtųsi pažymėti, kad be Vilniaus rajono sporto centro, Nemenčinės miesto seniūnijos bei Fundacijos „Maratony Kresowe“ indėlio gerai organizuoti sporto šventę būtų neįmanoma.