Neįprastai šiltame Niujorko maratone alpo tiek mėgėjai, tiek meistrai, o nugalėjo Kenijos bėgikai

Prieš 1 metus 48

Neįprastai šiltame Niujorko maratone sekmadienį triumfavo Kenijos bėgikai – Evansas Chebetas ir pirmą maratoną varžybose bėgusi Sharon Lokedi.

Kaip praneša „Reuters“, šių metų maratonas vyko labai neįprastomis sąlygomis. Rudenį prie gana žemos temperatūros vykstantis Niujorko maratonas šįkart nustebino 22 laipsnių šiluma ir labai didele drėgme, kuri itin apsunkino varžybas.

Brazilas Danielis Do Nascimento išgąsdino sporto gerbėjus nualpdamas trasoje.

Įspūdingu tempu bėgimą pradėjęs brazilas ties distancijos puse turėjo daugiau nei 2 minučių persvarą prieš artimiausius varžovus, tačiau ties 20 mylių (32 km) riba pasviro į priekį ir nualpo.

Varžybų organizatoriai vėliau pranešė, kad jis yra sveikas, tačiau nuvežtas į ligoninę.

Maratone nugalėjo E. Chabetas, kuris šiemet laimėjo ir Bostono maratoną. Nugalėtojo laikas – 2 val. 08 min. 41 sek. Artimiausią varžovą jis aplenkė tik 13 sek.

Tarp moterų nugalėjo pirmą maratoną karjeroje bėgusi Sh. Lokedi, finišavusi per 2 val. 23 min. 23 sek. Ji buvo su lyderių grupe iki paskutinių kilometrų ir galiausiai spurtavo laimėdama varžybas.

E. Chabeto pergalė tarp vyrų užbaigė įspūdingus metus Kenijos stajeriams, kurie šiemet laimėjo visus „masters“ serijos maratonus.

E. Chabetas triumfavo Bostone ir Niujorke, Eliudas Kipchoge laimėjo Tokijuje ir Berlyne, Amosas Kipruto nugalėjo Londone, o Bensonas Kipruto – Čikagoje. Tiesa, pasaulio čempionate Judžine triumfavo Tamiratas Tola iš Etiopijos.