NCAA finale – rekordinis sugrįžimas į rungtynes ir „Jayhawks“ triumfas

Prieš 2 metus 153

2021–2022 metų Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) varžybose triumfavo Kanzaso universiteto „Jayhawks“ krepšininkai.

Finale čempionai po permainingos kovos 72:69 (25:40, 47:29) palaužė Šiaurės Karolinos „Tar Heels“ komandą.

Pirmoje rungtynių pusėje „Tar Heels“ turėjo net 16 taškų pranašumą (38:22), o po pirmojo kėlinio pirmavo 40:25. Po pertraukos vaizdas ėmė keistis ir Kanzaso ekipa netrukus priatėjo per tašką (45:46), o vėliau ir išsiveržė į priekį – 53:50.

Likus žaisti 1 minutę ir 40 sekundžių Šiaurės Karolinos komanda vėl buvo priekyje (69:68), bet 4 taškus iš eilės pelnė Davidas McCormackas – 73:69. Varžovai per likusį laiką taip ir nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos ir „JayHawks“ iškovojo titulą.

Šiaurės Karolinos komandai pergalės neatnešė ir įspūdingai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – pagal šį rodiklį „Tar Heels“ varžovus pranoko 55:35.

Tai buvo didžiausias sugrįžimas į rungtynes NCAA finalų istorijoje – iki šiol niekam nebuvo pavykę panaikinti 16 taškų deficito.

Kanzaso universitetas čempionų titulą iškovojo 4 kartą – pastarąjį kartą šiuo trofėjumi jie džiaugėsi 2008 metais.

Nugalėtojams D.McCormackas (7 atk. kam.) ir Jalenas Wilsonas (1/5 trit.) pelnė po 15 taškų, Remy Martinas pridėjo 14 (4/6 trit.), Christianas Braunas ir Ochai’us Ogbaji – po 12.

„Tar Heels“ komandai Armando Bacotas (15 atk. kam.) ir R.J.Davisas (12 atk. kam.) įmetė po 15 taškų, Calebas Love’as (1/8 trit.) ir Brady Manekas (13 atk. kam.) po 13.