Masiniu susistumdymu pažymėtame susitikime J.Valančiūnui stigo taiklumo

Prieš 1 metus 61

Pergalę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojo Naujojo Orleano „Pelicans“ (17/8) ekipa su Jonu Valančiūnu, kuri namuose 128:117 (26:27, 29:25, 40:30, 33:35) nugalėjo Finikso „Suns“ (16/10) klubą.

Ketvirtajame kėlinyje likus puspenktos minutės „Suns“ išlipo iš ketvirčio pradžioje turėto 13 taškų deficito ir jau pirmavo – 108:107. Tuomet šeimininkų atkarpa 8:2 leido susigrąžinti iniciatyvą (115:110), o nors „Suns“ priartėjo (112:115), „Pelicans“ įmetė dar 6 taškus be atsako (121:112) ir per likusias 66 sekundes pergalės iš savo rankų nebepaleido.

28 minutes žaidęs J.Valančiūnas pelnė 12 taškų (4/13 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 4/4 baudos metimai), sugriebė 10 kamuolių, 2 sykius suklydo ir kartą prasižengė.

„Suns“ pralaimėjo nepaisant įspūdingi pataikymo iš toli – 50 proc. – 22 iš 44 metimų pasiekė tikslą. Įdomu tai, kad analogiškas pataikymas yra ir iš dviejų taškų zonos – 21 metimas iš 42 bandymų. „Pelicans“ iš toli pataikė tik 29,6 proc. (8/27) bandymų ir kur kas tikslesni arčiau krepšio – 38 iš 63 – 60,3 proc. Šeimininkai metė net 35 baudų metimus (pataikė 28), kai svečiai tik 13 (įmetė 9).

Nesulaikomas nugalėtojų gretose buvo Zionas Williamsonas, įmetęs 35 taškus (13/17 dvitaškiai, 7 atk. kam.). 20 taškų pridėjo Jose Alvarado (3/5 tritaškiai), 18 – C.J.McCollumas (1/6 tritaškiai, 7 atk. kam., 5 rez. perd.), 17 – Larry Nance‘as (9 atk. kam., 5 rez. perd.), 14 – Naji Marshallas.

Pralaimėjusiems DeAndre Aytonas surinko 25 taškus (14 atk. kam.), Chrisas Paulas – 24 (6/9 tritaškiai, 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Torrey Craigas (4/7 tritaškiai, 5 atk. kam.) ir Devinas Bookeris (2/8 tritaškiai, 7 rez. perd.) – po 14, Damionas Lee – 12 (4/6 tritaškiai), Mikalas Bridgesas – 11 taškų (3/5 tritaškiai).

Dvikovos pabaigoje įvyko konfliktas, kai Z.Williamsonas įkrovė kamuolį į krepšį ore apsisukęs 360 laipsnių. „Suns“ užsipuolė varžovų lyderį, kad atakuoti nederėjo.

„Tai buvo nesportiška ir mums tai nepatiko. Aš galvoju, kad tokių dalykų negalima daryti, todėl tai sukėlė pyktį“, – aiškino „Suns“ gynėjas Cameronas Payne‘as.

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos