M.Fosterio vedamą „Rytą“ parklupdę panevėžiečiai iškovojo trečiąją vietą

Prieš 1 metus 49

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) mažajame finale Šiauliuose susitiko Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ ekipos.

Panevėžiečiai 91:88 pranoko varžovus iš Vilniaus ir 7 kartą iš eilės užėmė prizinę vietą KMT varžybose.

Pusfinalyje vilniečiai nusileido Jonavos „CBet“ komandai, o panevėžiečiai pripažino Kauno „Žalgirio“ pranašumą.

Mačo pradžioje geriau startavo panevėžiečiai (4:0), o pirmus „Ryto“ taškus pelnė Evaldas Kairys – 2:4. Netrukus būtent po šio aukštaūgio taškų vilniečiai jau buvo priekyje (6:4), bet dvitaškiu su pražanga atsakė Nikola Popovičius – 7:6. Vilniaus klubas vėl pirmavo po Marcuso Fosterio tritaškio (9:8), o po Martyno Echodo tikslaus metimo ekipas skyrė 3 taškai – 13:10. „7bet-Lietkabelis“ atsakė sėkminga atkarpa (14:13), tačiau „Rytą“ truktelėjo Gytis Masiulis – 17:14. Paulius Murauskas pasižymėjo galingu dėjimu, bet po pirmo ketvirčio Vilniaus ekipa pirmavo 21:18.

Antras kėlinys prasidėjo G.Masiulio tritaškiu (24:18), tačiau M.Rubštavičius pelnė du taškus su pražanga – 21:24. Būtent po šio gynėjo tritaškio Panevėžio komanda jau buvo priekyje (27:26), o netrukus panevėžiečiai įgijo 5 taškų pranašumą – 31:26. Vilniaus klube iniciatyvos ėmėsi M.Fosteris (33:33), bet Panevėžio ekipa rado atsakymų – 37:33. Rezultatas lygus tapo po E.Kairio dvitaškio (39:39), tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigė „7bet-Lietkabelis“  – 47:42.

Po pertraukos panevėžiečiai įgijo dviženklį pranašumą (52:42), bet 5 taškus pelnė G.Radzevičius – 47:52. „7bet-Lietkabelį“ puolime į priekį vėl traukė G.Orelikas ir V.Lipkevičius (57:47), G.Radzevičius užsidirbo nesportinę pražangą, bet G.Maldūnas pataikė tik vieną baudą – 58:47. V.Lipkevičius didino pranašumą iki rekordinio (60:47), o po Kristiano Kullamae tritaškio komandas skyrė jau ir 17 taškų – 67:50. Po trijų ketvirčių Nenado Čanako auklėtiniai vis dar pirmavo užtikrintai – 70:56.

Vilniečių viltis tolimu metimu ketvirto ketvirčio pradžioje gaivino B.Varadi (59:70), o kitos atakos metu vengras atsilikimą mažino iki vienženklio – 61:70. G.Žibėnas užsidirbo techninę pražangą ir G.Orelikas pataikė baudą – 71:61. Vilniečiai priartėjo iki 7 taškų (66:73), o M.Normantas pridėjo dar vieną tolimą metimą – 69:73. Panevėžio komandai tritaškį pataikė K.Kullamae (76:69), bet tuo pačiu iškart atsakė M.Fosteris – 72:76. M.Normantas užsidirbo penktąją pražangą, bet K.Kullamae prametė abi baudas. M.Fosteris baudomis sumažino atsilikimą iki 2 taškų (74:76), o netrukus ir išvedė į priekį sostinės klubą – 77:76. V.Lipkevičius išvedė į priekį savo ekipą (78:77), o po T.Lekūno nesportinės pražangos Panevėžio ekipa susikūrė 5 taškų persvarą – 82:77. Pranašumą dar labiau didino J.Morrisas (84:77), o G.Orelikas pataikė iš toli – 87:77. Vilniečius paskutinę ketvirčio minutę į priekį ėmė traukti M.Fosteris (87:89), bet „Rytas“ neatkovojo svarbaus kamuolio po savo krepšiu ir S.Peno stojo mesti dviejų baudų. Gynėjas pataikė tik vieną (90:87), o kitoje aikštės pusėje E.Fridrikssonas pataikė pirmąją (88:90), bet tyčia prametė antrąją. Kamuolį atkovojo Panevėžio klubas ir J.Morrisas pataikė vieną baudą (91:88), o G.Masiulio desperatiškas bandymas gelbėti tolimu metimu nebuvo sėkmingas.