Lietuvos rinktinė be vargo sutriuškino vengrus

Prieš 1 metus 46

Pasaulio taurės turnyro K grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė (9/2) namuose 89:64 (14:16, 26:15, 23:14, 26:19) sutriuškino Vengrijos (5/6) krepšininkus ir sužlugdė šių viltis prasimušti į pagrindinį turnyrą. Tuo tarpu mūsiškiai jau turi bilietą į pirmenybes, kurios vyks rudenį.

Pirmajame kėlinyje iš abiejų komandų nestigo chaoso, o vengrai labiausiai rėmėsi tolimais metimais. Prasidėjus paskutinei minutei vengrai pirmavo 4 taškais, bet iki pirmojo ketvirčio pabaigos mūsiškiai priartėjo – 14:16.

Antrąją atkarpą iš keturių Lietuvos rinktinė pradėjo puikiai – atkarpa 9:2 leido perimti iniciatyvą – 25:18. Nors svečiai buvo priartėję (29:31), du tritaškiai iš eilės leido šeimininkams truktelėti į priekį – 37:29. Įpusėjus dvikovai mūsiškiai savo pranašumą buvo padidinę iki 9 taškų – 40:31.

Po didžiosios pertraukos pusketvirtos minutės po dviejų iš eilės metimų Lietuvos atotrūkis pirmą kartą peržengė dviženklę ribą – 48:37. Įsibėgėję mūsiškiai toliau tolo nuo vengrų ir kėlinį baigė turėdami jau solidžią persvarą – 63:45.

Paskutiniajame ketvirtyje beliko sutvarkyti formalumus – vengrai buvo priartėję (57:70), bet Lietuvos komandos atkarpa 11:0 leido triuškinti varžovus (81:57) ir ramiai užbaigti susitikimą.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 14 (6 atk. kam., 19 naud. bal.), Donatas Tarolis 13 (14 min.), Mantas Rubštavičius 12, Eimantas Bendžius 11 (3/7 tritaškiai), Martinas Gebenas 10, Margiris Normantas 8 (2/5 tritaškiai).

Vengrija: Mikaelis Hopkinsas 17 (3/3 tritaškiai, 5 atk. kam.), Adamas Somogyi 13, Szilardas Benke 11 (3/9 tritaškiai).