Lietuviškoji „Baskonia“ triumfavo surakinusi svečius iš Vokietijos

Prieš 1 metus 71

Eurolygoje užtikrintą pergalę iškovojo Vitorijos „Baskonia“ (7/5), nugalėjusi vienus turnyro autsaiderių.

Lietuviškasis klubas savo arenoje 78:53 (17:10, 27:20, 11:12, 23:11) susitvarkė su Miuncheno „Bayern“ (4/8) iššūkiu.

Gerą toną rungtynėms davė Pierria Henry, leidęs baskams anksti atitrūkti dviženkle persvara – 44:30. Po ilgosios pertraukos mačo tempas itin krito, o tai buvo palanku pranašumą apgynusiems šeimininkams.

Po dviejų savaičių pertraukos ant Eurolygos parketo grįžęs Tadas Sedekerkis per 13 minučių pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškio, 0/1 tritaškio), atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 6 naudingumo balus.

Ryškesnis nebuvo ir gerokai ilgiau žaidęs Rokas Giedraitis – 22 minutės, 4 taškai (2/5 dvitaškių, 0/2 tritaškių), 5 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, blokas, išprovokuota pražanga bei 9 naudingumo balai.

Giedraitis attacks the rim but Freddie Gillespie has other ideas: what a BLOCK!🛑@FCBBasketball #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/QBmluouTzT

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) December 9, 2022

Baskams šį kartą neprireikė ir didelio Markuso Howardo indėlio. Anksti pražangų prisirinkęs gynėjas finišavo su penkiais taškais, o jo funkcijas perėmęs P.Henry atliko dvigubą dublį – 14 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Vitorijos klubo pergalei užteko išmesti vos 5 baudų metimus ir pataikyti tik kas trečią tritaškį (7/21). Tuo tarpu bavarai dažniau klydo nei džiaugėsi rezultatyviais perdavimais (12 prieš 11) ir pataikė tik 19 procentų tritaškių (6/31).

Unikalią skaičių eilutę surinko viską „iš žaidimo“ prametęs Cassiusas Winstonas (0/4 dvitaškių, 0/5 tritaškių), tačiau dviženklį rezultatyvumą pasiekęs idealiais baudų metimais (10/10).

.@Fruit_96 sends a pass through Darius Thompson's legs to find Gillespie for an easy dunk!👀#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/EwHSEW9aAG

„Baskonia“ po šios pergalės dalinasi šeštąją vietą su Stambulo „Anadolu Efes“ (7/5), „Bayern“ tik viena pergale lenkia turnyro lentelės dugną.

„Baskonia“: Pierria Henry (10 rez. perd.) ir Mattas Costello (7 atk. kam.) po 14, Stevenas Enochas 10 (5 atk. kam.), Vanja Marinkovičius 9 (3/3 tritaškių), Maikas Kotsaras 8.

„Bayern“: Andreasas Obstas 12 (4/11 tritaškių), Cassiusas Winstonas 10, Freddie Gillespie 8 (12 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos