„Lietkabelio“ pažymiai: košmariškas N.Radičevičiaus vakaras ir P.Kalaitzakio iniciatyva

Prieš 2 metus 166

Panevėžio „Lietkabelis“ pralaimėjimu baigė Europos taurės reguliarojo sezono kovas.

Paskutiniajame grupės pačiame Nenado Čanako auklėtiniai 69:76 nusileido Paryžiaus „Metropolitans“ krepšininkams.

Šis pralaimėjimas lėmė penktąją vietą grupėje ir aštuntfinalyje akistatą su galinguoju Bolonijos „Virtus“ klubu.

Portalas Krepsinis.net apžvelgė individualų Panevėžio ekipos žaidėjų pasirodymą mače Paryžiuje ir įvertino jį pažymiais.

Radičevičius Radičevičius

#4 Nikola Radičevičius (11 min., 2 rez. per., 4 kld., -10 naud. bal.). Įvertinimas – 1.

Kad ir kaip žiauriai tai beskambėtų, bet toks serbo žaidimo buvo viena iš pagrindinių Panevėžio ekipos pralaimėjimo priežasčių. N.Radičevičius tragiškai atrodė asmeninėje gynyboje, kur praleisdavo varžovus ir rinkosi pražangas, o puolime jo žaidimą lydėjo klaidos bei netikslūs metimai. Ketvirtajame kėlinyje pamestas kamuolys, kai įžaidėjas tiesiog persivarinėjo jį į kitą aikštės pusę, buvo puiki N.Radičevičiaus pasirodymo iliustracija. Panevėžio ekipa atkarpą su šiuo gynėju pralaimėjo 19 taškų skirtumu ir šįkart šis skaičius puikiai iliustruoja jo įtaką komandos žaidimui.

#5 Panagiotas Kalaitzakis (31 min., 18 tšk., 2 atk. kam., 4 rez. per., 1 per. kam., 4 kld., 13 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Puolėjui iš pradžių sunkiai sekėsi tvarkytis su Jordanu McRae’umi, kuris baudė Panevėžio ekipą tolimais metimais. Vis tik ir pats „Lietkabelio“ graikas nuo pat pradžių ėmesi iniciatyvos puolime, kur įprastai sau demonstravo universalumą. Puolėjas rinko taškus tiek įeidamas į baudos aikštelę, tiek metimais iš tolimojo nuotolio. Vis tik rungtynių pabaigoje jaunajam graikui itin stigo šaltesnio proto. Jo klaidos ir skuboti metimai turėjo įtakos tam, jog panevėžiečiai nesugebėjo perlaužti rungtynių ketvirtojo kėlinio eigoje.

#9 Karolis Giedraitis (7 min., 3 tšk., 0 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

K.Giedraičio minutės aikštėje vėl buvo itin ribotos ir per jas gynėjas sugebėjo pasižymėti tiksliu tolimu metimu. Jau ne pirmą kartą matome, kad pakilęs nuo suolo K.Giedraitis sugeba pataikyti iš toli, tačiau daugiau kažkuo labai neišsiskyrė. Sykį jis buvo varžovų nubaustas bloku ir svarbiausiu metu gynėjas sėdėjo ant atsarginių žaidėjų suolo.

Lipkevičius Lipkevičius

#10 Vytenis Lipkevičius (28 min., 9 tšk., 3 atk. kam., 4 rez. per., 2 per. kam., 3 kld., 14 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Nors susitikimą puolėjas pradėjo tiksliu tolimu metimu, tačiau ketvirtajame ketvirtyje V.Lipkevičius prametė du labai svarbius tritaškius. Jeigu vienas iš jų buvo visiškai logiškas ir iš statinės padėties, tai greitoje atakoje, turint kiekybinį pranašumą, galbūt buvo galima surasti ir kitą atakos opciją. Patyrusiam žaidėjui nepavyko išvengti ir klaidų svarbiausiais rungtynių momentais, tačiau reikia pabrėžti jo svarbą gynyboje. V.Lipkevičius turėjo puikių epizodų gindamasis „1 prieš 1“ ir būtent jis iš rungtynių išėmė J.McRae’ų, kurio nervai neatlaikė po kibios Panevėžio ekipos žaidėjo gynybos.

#12 Gabrielius Maldūnas (26 min., 8 tšk., 4 atk. kam., 1 rez. per., 3 per. kam., 2 kld., 2 blk., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Panevėžio ekipai Bolonijoje itin stigo Gedimino Oreliko, kuris būtų įnešęs gerokai daugiau opcijų puolime. G.Maldūnas yra visiškai kitokio tipo puolėjas ir jo įtaka buvo juntama išskirtinai baudos aikštelėje. Vis tik su savo darbu aukštaūgis susitvarkė gana neblogai. Puikiai užsiimtos padėtys gynyboje leido išprovokuoti pražangas varžovams, o jo blokai varė baimę Paryžiaus ekipos žaidėjams. Gaila, tačiau G.Maldūnas padarė itin svarbią klaidą rungtynių pabaigoje, kai netaisyklingai pastatė užtvarą ir užsidirbo pražangą puolime. Panevėžio ekipa nemažą dalį laiko buvo priversta žaisti itin aukštu penketu ir antroje rungtynių pusėje varžovai prie to prisitaikė.

#13 Kristupas Žemaitis (32 min., 2 tšk., 4 atk. kam., 5 rez. per., 2 per. kam., 2 kld., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Nors gynėjo skaičiai neatrodo itin solidžiai, tačiau K.Žemaitis šiame susitikime buvo „Lietkabelio“ žaidimo pagrindas. Įdomu tai, kad 32 mintues rungtyniavusio gynėjo „plius/minus“ rodiklis yra geriausias komandoje – plius 9. K.Žemaitis stokojo geresnio pataikymo ir prametė visus 4 metimus trijų taškų zonos, tačiau gerai skaitė varžovų gynybą ir solidžiai skirstė perdavimus komandos draugams. Nors trečiajame ketvirtyje K.Žemaitis buvo apvogtas Willo Cummingso, kuris nuskubėjęs į greitą ataką pelnė taškus, bet daugiau ryškesnių klaidų įžaidėjas išvengė.

Bėrzinis Bėrzinis

#14 Kasparas Bėrzinis (12 min., 4 tšk., 4 atk. kam., 2 kld., 0 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Nors latvis poroje atakų sugebėjo sėkmingai užsibaigti iš dviejų taškų zonos, tačiau praktiškai neišvydome jo efektyvaus žaidimo pikenpop situacijose. Gynyboje K.Bėrziniui buvo sunku tvarkytis su atletiškais varžovų priekinės linijos žaidėjais, kurie greičiu pranoko Panevėžio ekipos centrą. Itin svarbios buvo K.Bėrzinio klaidos ketvirtajame kėlinyje – dvi jo pražangos puolime Panevėžio klubui kainavo labai brangiai.

#33 Dovydas Giedraitis (28 min., 15 tšk., 1 atk. kam., 2 rez. per., 3 kld., 10 naud. bal.). Įvertinimas – 8.

Panevėžio ekipoje itin stigo žaidėjų, galinčių rinktis taškus Paryžiuje. D.Giedraitis buvo antras pagal rezultatyvumą komandoje ir savuosius metimus realizavo aukštu procentu. Gynėjas pataikė 6 metimus iš 9 „iš žaidimo“ ir pasižymėjo geru sprendimų priėmimu. Jo reidai į baudos aikštelę, taškai greitajame puolime bei tritaškiai būvo gryno oro gurkšnis „Lietkabelio“ puolime. Gynyboje vis tik stabdyti Willą Cummingsą buvo sunku ir patyręs varžovas tiek žaisdamas „2 prieš 2“, tiek „1 prieš 1“ rinko taškus.

#41 Džordže Gagičius (25 min., 10 tšk., 6 atk. kam., 2 per. kam., 4 kld., 1 blk., 12 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Dviprasmiškas serbo pasirodymas – jis gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių bei rinko taškus, jeigu gaudavo kamuolį geroje padėtyje po krepšiu, tačiau turėjo problemų prie savojo krepšio. Panevėžio ekipos centras turėjo savųjų pranašumų prieš Vincentą Hunterį puolime, tačiau varžovas savuosius kitoje aikštės pusėje taip pat išnaudojo labai efektyviai. Dž.Gagičiui nepavyko išvengti klaidų, už kurias varžovai baudė skaudžiai, o būtent V.Hunteris, bėgdamas į greitą puolimą, tapo vienu iš rungtynes galiausiai perlaužusių varžovų komandos žaidėjų.

„Bružas ir Pulkovskis“: Eurolygos atkrintamųjų poros, sezono apdovanojimai ir įdomi vasaros rinka

Skaityti visą pranešimą