L.Jameso dominavimas lemiamose atakose įspraudė „Grizzlies“ į kampą

Prieš 1 metus 51

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) ir toliau tikru desertu išlieka Los Andželo „Lakers“ bei Memfio „Grizzlies“ serija atkrintamosiose.

Kalifornijos klubas namie po pratęsimo 117:111 (29:23, 25:29, 27:31, 23:21, 13:7) prieš Memfio „Grizzlies“.

Tik po įkrintamųjų lemiamą sezono stadiją pasiekę „Lakers“ serijoje iki keturių pergalių prieš antrą geriausią Vakarų konferencijos komandą atsiplėšė 3:1.

Antrajame kėlinyje šeimininkai turėjo ir 15 taškų pranašumą (53:38), tačiau šio ilgai neišlaikė, o mačo pabaigoje intriga pasiekė maksimumą.

Finišo tiesiojoje nuolat keitėsi laiminti komanda, o likus žaisti šešias sekundes Desmondas Bane’as dvitaškiu išvedė į priekį svečius – 104:102. Iniciatyvos tuomet ėmėsi LeBronas Jamesas, tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio minutėms išlyginęs rezultatą (104:104), o po minutės pertraukėlės pratęsimo įtvirtino Anthony Daviso blokas Ja Morantui, o L.Jamesas po sirenos dar pataikė iš savo aikštės pusės.

Pratęsime „Grizzlies“ metimai jau nekrito, tačiau Dillono Brookso tritaškis vis tiek sumažino skirtumą iki minimalaus (108:109). Anthony Davisas kitoje aikštės pusėje nepataikė, bet pats pataisė savo metimą, o apsigynus dvitaškį su pražanga pelnė L.Jamesas (113:108). Memfio ekipos gelbėjimasis virto netaikliu J.Moranto tritaškiu.

Dominuojantį pasirodymą surengęs L.Jamesas per 45 minutes pelnė 22 taškus (7/11 dvitaškių, 1/7 tritaškių, 5/7 baudų metimų), atkovojo net 20 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Įspūdingų pasiekimų per karjerą prisirankiojęs puolėjas pridėjo dar vieną – jis pirmą kartą karjeroje atkovojo 20 kamuolių per rungtynes ir surinko vadinamąjį „dvigubą dvigubą dublį“.

D.Bane'as per 47 minutes pelnė 36 taškus (10/17 dvitaškių, 3/12 tritaškių, 7/7 baudų metimų), atkovojo 7 ir perėmė kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Grizliai“ itin prastai atakavo iš toli (9/42, 21 procentas), kovą dėl kamuolių pralaimėjo 49:52, o iš atsarginių žaidėjų net po pratęsimo sulaukė vos 19 taškų.

Penktasis ir, galimai, lemiamas serijos mačas vyks Memfyje.

„Grizzlies“: Desmondas Bane'as 36 (3/12 tritaškių, 7 atk. kam.), Ja Morantas 19 (8/24 metimų, 7 rez. perd., 3 per. kam.), Jarenas Jacksonas 14 (14 atk. kam., 5 blokai, 0/4 tritaškių), Xavieras Tillmanas 12 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Dillonas Brooksas 11 (5 atk. kam., 1/7 tritaškių).

„Lakers“: Austinas Reavesas 23 (6 rez. perd.), LeBronas Jamesas 22 (20 atk. kam., 7 rez. perd., 1/7 tritaškių), D'Angelo Russellas 17 (3/8 tritaškių), Jarredas Vanderbiltas 15 (6 atk. kam.), Anthony Davisas (11 atk. kam., 4 blokai) ir Dennisas Schroderis po 12.

„Ilgoji pertrauka“: skeptiškai sutiktas „Wolves“ pirkinys, tragiškas „Šiaulių“ sezonas, „CBet“ ir „Juventus“ buksavimo priežastys ir tendencingas galimas Prienų iškritimas