Ketvirtame kėlinyje dviženklę persvarą paleidęs „Lietkabelis“ krito Venecijoje

Prieš 1 metus 65

Europos taurėje dramatišką nesėkmę patyrė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (2/3).

Aukštaitijos klubas išvykoje krito prieš Venecijos „Umana Reyer“ (3/2) – 71:74 (14:17, 24:16, 17:19, 16:22).

Rungtynės startavo nestandartiškai – Mitchellas Wattas leisdamasis po ginčo kamuolio alkūne kliudė teisėją Piotrą Pastusiaką ir išmušė šiame kelis dantis. Teisėjas iš Lenkijos tęsė rungtynes, o pirmuosius mačo taškus dėjimu pelnė Gyorgy Golomanas. Nerezultatyviame kėlinyje likus žaisti dvi minutes rezultatą išlygino Allerikas Freemanas – 12:12. Yankuba Sima suteikė šeimininkams persvarą, o Grantas Vasiliauskas kėlinį uždarė pražanga puolime – 14:17.

Goloman smacks down💥@BCLietkabelis #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/0XQvhGo8lk

— 7DAYS EuroCup (@EuroCup) November 22, 2022

Antrajame kėlinyje Panevėžio klubas anksti išnaudojo komandinių pražangų limitą, o po minutės pertraukėlės komandą patraukė Benas Griciūnas. Netrukus dešimtąjį tašką pelnęs lietuvis iššaukė Venecijos klubo minutės pertraukėlę – 24:25. Jamelas Morrisas netrukus persvėrė rezultatą – 29:27. Amerikiečio pastangomis „7bet-Lietkabelis“ išsinešė į rūbinę penkių taškų persvarą – 38:33.

Trečiajame dar keletą kartų užtikrintai suveikė Stefano Peno ir B.Griciūno tandemas, bet netrukus aukštaūgio produktyvumas krito – greita ataka baigėsi klaida, o trys iš keturių baudų metimų skriejo pro šalį. Sulėtėjusį puolimą išjudino Vytenio Lipkevičiaus tritaškis – 45:41. Varžovams išlyginus rezultatą svarbų tritaškį pataikė Kristianas Kullamae – 49:46. Kėlinys baigėsi technišku esto tritaškiu atšokus – 55:52.

J.Morrisas tylą nutraukė tritaškiu, o komandos ėmė keistis klaidomis – 58:53. G.Golomanas sugebėjo individualiai pralaužti varžovo gynybą, o J.Morrisas greitą ataką užbaigė dvitaškiu su pražanga – 63:55. V.Lipkevičius skirtumą pavertė dviženkliu – 65:55. Varžovams surengus savo spurtą jų entuziazmą vėl gesino J.Morrisas – 69:61. M.Wattas paskutinę minutę pradėjo lygindamas rezultatą – 71:71. Apsigynęs Italijos klubas ataką patikėjo A.Freemanui, kuris išprovokavo pražangą ir pataikė vieną baudos metimą. Rungtynes uždarė Dereko Williso baudų metimai.

Nenadas Čanakas šiame susitikime vertėsi be vieno svarbiausių auklėtinių – į Italiją neišvyko Željko Šakičius.

Įspūdingai pasirodė J.Morrisas – 30 minučių, 25 taškai (3/7 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 10/10 baudų metimų), atkovotas ir perimtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos, 2 pražangos bei 23 naudingumo balai.

Panevėžiečiai kovą dėl kamuolių pralaimėjo net 31:46.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 25 (10/10 baud. met.), Benas Griciūnas 16, Kristianas Kullamae 11 (1/6 dvitaškių, 3/6 tritaškių), Vytenis Lipkevičius 7 (5 atk. kam.).

„Umana Reyer“: Mithcellas Wattas 19 (8 atk. kam.), Allerikas Freemanas 17 (4/8 tritaškių), Derekas Willisas 14 (9 atk. kam.), Jaysonas Grangeris 7 (3/10 metimų).

„Ilgoji pertrauka“: įtakingiausi Lietuvos krepšinio asmenys – kaip dirba agentai, kas iš krepšininkų gali pasekti A.Sabonio pėdomis, Motiejūno galia ir Balčiūno noras visiems padėti