Istorinis triumfas: triuškinantį deficitą panaikinęs „Real“ – finalo ketverte

Prieš 11 mėnesius 88

„Real“ tapo pirmąja komanda Eurolygos istorijoje, kuri laimėjo seriją, nors atsilikinėjo 0:2.

Fenomenalią pergalę Eurolygos ketvirtfinalyje iškovojo Madrido „Real“. Chuso Mateo auklėtiniai namuose lemiamose serijos rungtynėse 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18) įveikė Belgrado „Partizan“ krepšininkus, laimėjo seriją 3:2 bei žengė į Kaune vyksiantį finalo ketvertą.

„Real“ tapo pirmąja komanda Eurolygos istorijoje, kuri laimėjo seriją, nors atsilikinėjo 0:2. Pusfinalyje Madrido klubas susitiks su „Barcelona“.

Mačą abi komandos pradėjo žengdamos koja kojon. Nė vienam klubui nepavyko susikrauti apčiuopiamo pranašumo, o po 10 grynojo žaidimo laiko minučių minimalią persvarą turėjo svečiai (23:22).

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) May 10, 2023

Prasidėjus antrajam kėliniui rezultatas buvo lygus (25:25), tačiau tuomet Belgrado ekipa spurtavo 17:6, Kevinas Punteris įsmeigė porą tritaškių ir po Mathiaso Lessorto baudų metimų įgijo dviženklį pranašumą (42:31). Per likusį pirmosios mačo pusės laiką „Partizan“ sugebėjo ne tik išlaikyti dviženklį pranašumą, bet ir jį padidinti iki 16 taškų (55:39). K.Punteris per du kėlinius surinko 16 taškų.

No one is safe when @waltertavares22 is on guard!! 🛑 #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/iOlDkPD5s6

Vienu momentu Belgrado ekipos pranašumas trečiajame kėlinyje buvo išaugęs iki 18 taškų (59:41), tačiau „Real“ surengė atkarpą 10:2 bei po Adamo Hangos tritaškio sumažino skirtumą iki 10 taškų (51:61). Per likusį kėlinio laiką svečiai tritaškiais vis bandė pabėgti (72:56), tačiau karališkasis klubas sugebėjo išlaikyti kovinį atstumą, o po trijų Džanano Musos baudų jis sumažėjo iki 7 taškų (69:76).

.@ThiasLsf hammers it HOME 😤 #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/FmCIP59K8s

Vedamas 10 taškų per trumpą atkarpą surinkusio Sergio Rodriguezo „Real“ visiškai sugrįžo ir po pastarojo dvitaškio likus 6,5 minutės iki mačo pabaigos rezultatas tapo lygus (81:81). Bendras šeimininkų spurtas pasiekė 25:9.

Netrukus Sergio Llullas įsmeigė tritaškį, pridėjo dvitaškį ir likus mažiau nei 5 minutėms šeimininkai buvo priekyje (88:83). Likus 2,5 minutės S.Llullas įsmeigė dar vieną tolimą metimą ir „Real“ nutolo per 8 taškus (95:87). Netrukus S.Rodriguezas pridėjo dvitaškį ir persvara dar padidėjo (97:88).

„Partizan“ dar bandė gelbėtis: surengė atkarpą 6:0 ir likus 45 sekundėms priartėjo iki 3 taškų (94:97). Netrukus šeimininkai suklydo, tačiau K.Punteris prametė tritaškį, o baudą pataikė Mario Hezonja (98:94). Lemiamas svečių išpuolis buvo netikslus ir karališkasis klubas triumfavo.

Antrąją mačo pusę šeimininkai laimėjo 59:39.

All love on court between these two 🙌❤️ pic.twitter.com/SID5Sh4fsG

Į pergalę „Real“ ištempė geriausius karjeros laikus prisiminęs S.Rodriguezas. Gynėjo sąskaitoje per 19,5 minutės buvo 19 taškų (5/6 dvit., 3/5 trit.), 3 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir 26 naudingumo balus.

¡Triple de @SergioRodriguez ! pic.twitter.com/BoUyYcbL0z

— Real Madrid Basket (@RMBaloncesto) May 10, 2023

Nuo pralaimėjo Belgrado ekipos neišgelbėjo žvėriškas K.Punteris, kuris per 36 minutes surinko 28 taškus (1/4 dvit., 7/13 trit., 5/5 baud.), 2 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus bei 26 naudingumo balus.

„Real“: Džananas Musa 20 (3/8 dvit., 11/12 baud., 6 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 19 (5/6 dvit., 3/5 trit., 6 rez. perd., 26 naud.), Mario Hezonja 13, Walteris Tavaresas 12 (4/7 dvit., 7 atk. kam.), Nigelis Williamsas-Gossas 10 (4/8 dvit.), Sergio Llullas 8.

„Partizan“: Kevinas Punteris 28 (7/13 trit., 26 naud.), Dante Exumas 16 (6/8 baud.), Mathiasas Lessortas 13 (7/8 baud.), Ioannis Papapetrou 10, Zachas LeDay'us (3/5 trit.) ir Jamesas Nunnally (5 rez. perd.) po 9.

„Ilgoji pertrauka“: „Wolves“ sudėties dėlionė – kurie žaidėjai turi kontraktus, kurie galėtų likti ekipoje, kieno paslaugų reikėtų atsisakyti, kas galėtų papildyti ekipą bei kuriame tarptautiniame turnyre žais