Istorinis triumfas: namų tvirtovę dramatiškai prieš „Partizan“ apgynęs „Real“ žais Kaune

Prieš 11 mėnesius 92

Istorinį pasiekimą užfiksavusi Madrido „Real“ ekipa lemiamose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse sugebėjo įveikti Belgrado „Partizan“ komandą ir keliaus į Finalo ketvertą Kaune.

„Real“ pergalę pasiekė rezultatu 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18) ir seriją laimėjo 3:2.

Priminsime, kad po pirmųjų dviejų šios serijos rungtynių „Real“ atsiliko 0:2, tačiau sugebėjo laimėti tris rungtynes paeiliui ir laimėti šią seriją.

Madrido ekipa tapo pirmąja Eurolygoje, kuri sugebėjo laimėti seriją nepaisant to, kad atsiliko 0:2.

Pusfinalyje „Real“ susikaus su „Barcelona“ komanda, tad Kaune laukia „El Clasico“ mūšis.

Geriausiai nugalėtojų gretose žaidė Sergio Rodriguezas, kuris pelnė 19 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus. Rezultatyviausiai Madrido komandoje žaidė 20 taškų pelnęs Džananas Musa.

Belgrado komandoje išsiskyrė Kevinas Punteris, kuris pelnė 28 taškus ir surinko 26 naudingumo balus.

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) May 10, 2023

Pirmasis kėlinys iškart prasidėjo nuo kietos ir fiziškos kovos, abi komandos metė daug baudų metimų, o galiausiai po pirmojo kėlinio vos vieno taško pranašumą turėjo „Partizan“ krepšininkai (23:22).

Visgi antrajame kėlinyje Belgrado ekipa ženkliai pagerino savo puolimą, ėmė pataikyti tritaškius ir po diskvalifikacijos sugrįžusio Kevino Punterio vedama komanda prieš ilgąją pertrauką jau turėjo 16 taškų pranašumą, o vienas iš „Real“ lyderių Walteris Tavaresas jau turėjo susirinkęs 3 asmenines pražangas (55:39).

Namuose žaidę Madrido krepšininkai po ilgosios pertraukos nusprendė sugrįžti į kovą, kėlinio pabaigoje po D. Musos baudų metimų sugebėjo sumažinti atsilikimą ir lemiamą kėlinį pasitiko turėdami tik 7 taškų deficitą (76:69).

Tiesa, Madrido komanda ir toliau tęsė sėkmingą atkarpą ir sugebėjo išlyginti rezultatą prabėgus 4 minutėms ketvirtajame kėlinyje (81:81).

„Real“ ekipa pradėjo veržtis į priekį ir likus kiek mažiau nei 4 minutėms pirmavo 4 taškų skirtumu (91:87), o likus kiek mažiau nei 2 minutėms jau turjėo 8 taškų persvarą (97:89), tačiau Belgrado komanda nesiruošė pasiduoti ir po Z. LeDay`aus tritaškio Ž. Obradovičiaus auklėtiniai likus 47 sek. atsiliko vos 3 taškais (94:97). Likus 24 sek. tritaškio nepataikė K. Punteris, o M. Hezonja stojo prie baudų metimo linijos ir padidino Madrido komandos pranašumą iki 4 taškų (98:94). Paskutinis Belgrado ekipos mėginimas buvo netaiklus ir pergalę šventė šeimininkai.

„Real“: D. Musa 20, S. Rodriguezas 19, M. Hezonja 13, W. Tavaresas 12, N. Williamsas-Gossas 10.

„Partizan“: K. Punteris 28, D. Exumas 16, M. Lessortas 13, I. Papapetrou 10.