Iš Rusijos pasitraukti neskubančios „Vičiūnų grupės“ produktų prekybos tinklai nelinkę išimti: pirkti ar ne – paliekama nuspręsti pirkėjams

Prieš 2 metus 243

Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, Lietuvos gyventojai ragino boikotuoti rusiškas ir baltarusiškas prekes, o netrukus jos buvo išimtos iš lentynų. Socialiniuose tinkluose nestigo pasipiktinimo Rusijoje veikiančia „Vičiūnų grupe“, raginta nepirkti ir jų gamintų produktų. Tačiau prekybos tinklai neplanuoja jų išimti iš prekybos: pirkti ar ne, paliekama nuspręsti pirkėjams, tikinama, kad įmonės pagaminti produktai – ne iš Rusijos, o iš Europos Sąjungos (ES) šalių.

Rusijai užpuolus Ukrainą, socialiniuose tinkluose pasklido raginimai boikotuoti „Vičiūnų grupės“ pagamintą produkciją, nesilankyti įmonei priklausančiose maitinimo įstaigose.

Tik praėjus pusantros savaitės nuo karo Ukrainoje pradžios – kovo 7 d. – „Vičiūnų grupė“ pranešė, kad stabdo savo veiklą Rusijoje. Bet po savaitės paaiškėjo, kad įmonės gamykla Sovetske dirba kaip iki karo. Tai vėl sukėlė pasipiktinimo bangą socialiniuose tinkluose, buvo rengti protestai prie Kauno savivaldybės ir reikalauta atsakymų, kada Rusijoje užvers duris įmonė, kurios vienas pagrindinių akcininkų yra Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Vėl pasklidus žinutėms boikotuoti „Vičiūnų grupės“ prekes, pirmadienį socialiniuose tinkluose būta ir žinučių, ir klausimų, kodėl Lietuvos prekybos tinklai neatsisako prekiauti šios bendrovės produkcija.

Ernesta Dapkienė, „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė, LRT.lt perduotame komentare nurodė, kad be išlygų laikomasi visų Lietuvos valdžios institucijų sprendimų ir rekomendacijų. Reguliariai tikrinamas sąrašas juridinių asmenų, įtrauktų į ES sankcijų paketą, ir nebendradarbiaujama su sankcijų sąraše esančiais tiekėjais. Tačiau „Vičiūnų grupės“ produktai iš šaldiklių nedings – pirkėjams paliekama spręsti, pirkti jų ar ne.

„Savo poziciją esame išsakę ir verslo partneriams, nuolat su jais palaikome ryšį ir aptariame abiejų pusių sprendimus. Tačiau dar svarbiau yra tai, kad visuomenė aktyviai domisi ir mato žinomų prekės ženklų savininkų sprendimus ir aktyviai naudojasi savo teise rinktis, kokias prekes nori įsigyti. Iš savo pusės mes, kaip prekybininkai, alternatyvių pasirinkimų pirkėjams visada pasiūlysime“, – teigė E. Dapkienė.

Ji pridūrė, kad „Maxima“ nepastebėjo, kad „Vičiūnų grupės“ gaminamų produktų pardavimas būtų pasikeitęs.

„Rimi Lietuva“ ryšiams su visuomene pradedanti vadovauti Gabrielė Šerėnienė LRT.lt taip pat teigė, kad „Vičiūnų grupės“ įmonių gaminamos produkcijos pardavimo tendencijos per kovą nepasikeitė. Ji pridūrė, kad šiomis prekėmis ir toliau bus prekiaujama.

„Mūsų tikslas – užtikrinti, kad ant lentynų esančios prekės atitiktų įstatymus ir kitus reguliavimus, ir atidžiai laikytis sankcijų sąrašo. „Rimi“ parduotuvėse parduodamų „Vičiūnų grupės“ produktų kilmė yra iš Europos Sąjungos šalių, todėl prekybą jų gaminama produkcija šiuo metu tęsiame. Esame patikinti, kad mūsų parduotuvėse parduodamos prekės yra pagamintos Europos Sąjungos šalyse veikiančiose gamyklose“, – komentavo G. Šerėnienė.

Prekybos tinkle „Norfa“, anot jo atstovo žiniasklaidai Dariaus Ryliškio, taip pat nepastebėta „Vičiūnų grupės“ prekių pardavimo svyravimų.

„Viči“ produkcija „Norfa“ prekiauja kaip ir kiti tinklai“, – LRT.lt sakė D. Ryliškis.

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė LRT.lt teigė, kad šio tinklo parduotuvėms „Vičiūnų grupė“ Lietuvoje gamina dalį įmonės privačių prekės ženklų produktų.

„Jų prekės ženklų produkcija prekiaujame tik specialių akcijų metu. Sprendimų dėl galimų pokyčių nesame priėmę“, – komentavo L. Skersytė.

„Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė LRT.lt nurodė, kad dirbama Lietuvoje ir Lietuvos pirkėjams, palaikomos šalies įmonės ir verslas, todėl tikimasi Lietuvos verslo sąmoningumo ir teisingų sprendimų.

„Kalbamės su tiekėjais nuolat ir sprendimus priimame bendradarbiaudami. Informuosime, jei asortimente bus pokyčių“, – apie „Vičiūnų grupės“ produktus prekybos tinkle kalbėjo V. Budrienė.

LRT.lt primena, kad „Vičiūnų grupės“ pagrindinė ir vienintelė akcininkė yra uždaroji akcinė bendrovė „VG Holding“ ir pusė jos akcijų priklauso Kauno miesto merui V. Matijošaičiui, kita pusė – Plungės rajono tarybos nariui Liudui Skierui. Be to, „Vičiūnų grupei“ vadovauja V. Matijošaičio sūnus Šarūnas Matijošaitis, jis taip pat yra Kauno miesto tarybos narys. „Vičiūnų grupė“ turi gamyklą Kaliningrado srityje, o įmonių produkcija prekiaujama ne tik Rusijoje, bet ir šios šalies okupuotame Kryme, Donbase.

Pirmadienį „Vičiūnų grupė“ išplatintame pranešime žiniasklaidai nurodė, kad iš Rusijos žada pasitraukti tik po 3–4 mėnesių.

Skaityti visą pranešimą