Įkrintamųjų starte – lengvas „Ryto“ pasivaikščiojimas prieš PAOK

Prieš 1 metus 66

Vilniaus „Ryto“ komanda užtikrinta pergale pradėjo Čempionų lygos įkrintamųjų seriją ir namuose 85:62 (23:16, 23:16, 19:12, 20:18) susitvarkė su Salonikų PAOK.

Serija vyksta iki dviejų pergalių, kitos rungtynės sausio 11 dieną numatytos Graikijoje. Jei prireiks trečiojo susitikimo, jis sausio 17 dieną vėl kelsis į Vilnių.

Graikų klubas į Lietuvą atvyko be keturių žaidėjų – komandai padėti negalėjo Nate’as Renfro, Georgios Kamperidis, Theodoros Konstantinidis ir Diamantis Slaftsakis.

Pirmuosius šeimininkų taškus dėjimu pelnė Jarvisas Williamsas (2:0), tačiau varžovai atsakė 4 taškais ir išsiveržė į priekį – 4:2. Vilniaus komandoje pasižymėjo Marcusas Fosteris ir Elvaras Fridrikssonas (6:4), o tritaškį pataikęs Tomas Lekūnas (9:4) buvo nubaustas technine pražanga už vaidyba. PAOK ekipa netrukus išlygino rezultatą (9:9), tačiau J.Williamsas vėl pasižymėjo dėjimu – 11:9. Pranašumą padidino Margiris Normantas (13:9), o M.Fosteris pridėjo tritaškį – 16:9. M.Echodas pataikė baudos metimą (17:9), tačiau tritaškiu atsakė Jalenas Riley – 12:17. Ketvirčio pabaigoje vilniečiams dar pavyko padidinti persvarą – 23:16.

🗣 𝙃𝙚𝙮 𝙎𝙞𝙧𝙞, show us a perfect play to start a #BasketballCL Play-In game!@RytasVilnius pic.twitter.com/heyq4NZbGp

— Basketball Champions League (@BasketballCL) January 3, 2023

PAOK priartėjo prie vilniečių (23:25), tačiau pastarieji vėl didino pranašumą. Pataikė Jarvisas Williamsas, vėliau – Marcusas Fosteris ir Benedekas Varadis – 31:23. Kėlinys įpusėjo, o skirtumas balansavo ant dviženklės ribos, galiausiai Elvaras Fridrikssonas „Rytui“ suteikė solidesnę persvarą – 36:25. Jis pats toliau buvo aktyvus puolime, o vilniečiai išlaikė kontrolę (43:37), po dviejų kėlinių pirmaudami 46:32.

„Rytas“ užtikrintai atrodė ir po didžiosios pertraukos (53:35), nors PAOK kurį laiką nesileido triuškinama. Vassilis Christidis mažino skirtumą (40:53), bet atsaką turėjo J.Williamsas ir Margiris Normantas – 57:40. Pastarasis dar šovė iš toli ir vertė „Ryto“ persvarą rekordine (60:40), tad PAOK atsidūrė sudėtingoje situacijoje. Liko 2 minutės, vilniečiai persvaros nebarstė ir prieš paskutinį kėlinį pirmavo 65:44.

🤔 𝙏𝙧𝙞𝙥𝙡𝙚 𝙩𝙚𝙖𝙢?
🤷 No problem for @Swaggy2_ 💪💪💪#BasketballCL | @RytasVilnius pic.twitter.com/ntksU6GMzs

Paskutiniame kėlinyje intriga visiškai tirpo, „Rytas“ artėjo pergalės link (81:54), o svečiai nerado ginklų atsitiesti. Persvara nemažėjo, vilniečiai neatsipalaidavo (83:54) ir laimėjo ramiai.

„Rytas“: Marcusas Fosteris (5 rez. perd.) ir Margiris Normantas – po 14, Martynas Echodas (5/5 dvit., 5 atk. kam.) ir Benedekas Varadis – 11, Elvaras Fridrikssonas 10 (5 rez. perd., 5 kld.).

PAOK: Jalenas Riley 17 (5 kld., 4 rez. perd.), Jaylenas Handsas 11, Tyleris Polley 8 (5 atk. kam.), Yannickas Franke 6, Jordanas Sibertas ir Evangelosas Margaritis – po 5.

„Ilgoji pertrauka“: Singletono ir Thomaso kaina, alų mėgę krepšininkai, Šaro sugrįžimas į Kauną ir kaip vyksta derybos su žaidėjais