Iki pat rungtynių pabaigos vargti turėjęs „Žalgiris“ palaužė „Labas GAS“ ekipą

Prieš 1 metus 49

Kauno „Žalgiris“ (16/3) sunkiai, bet nutraukė dviejų pralaimėjimų atkarpą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Kazio Maksvyčio auklėtiniai namie 86:80 (23:19, 15:17, 19:21, 29:23) palaužė Prienų „Labas GAS“ (1/18) klubą.

Poilsio šįkart gavo Edgaras Ulanovas.

Nors Dovydas Giedraitis atidarė rungtynes tolimu metimu, tris baudas provokavo Jamilas Wilsonas – 3:3. Prieniškiai išsiveržė į priekį po Tauro Jogėlos šūvio (6:5), tiesa Tomas Dimša ir D.Giedraitis viso pridėjo tris tritaškius ir taip „Žalgiris“ atitrūko 14:7. Skirtumas po truputį artėjo prie dviženklės ribos (21:12), bet „Labas GAS“ surengė atkarpą 7:0 ir taip vėl kvėpavo į nugaras – 19:21. L.Lekavičius dar spėjo išprovokuoti pražangą, tad po pirmo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 23:19.

Giedrius Bergaudas ir Darius Tarvydas neleido „Žalgiriui“ pasijusti užtikrinčiau (23:25), nors atsaką turėjo Rolandas Šmitas su Luku Lekavičiumi. Karolis Giedraitis prametė baudas, tuo tarpu Motiejus Krivas persvarą augino iki dviženklės – 35:25. K.Giedraitis kiek reabilitavosi, kuomet pataikė iš toli, taiklus buvo ir Kyanas Andersonas, artinęs „Labas GAS“ prie varžovų – 31:35. „Žalgirio“ puolimas pastrigo, tuo toliau naudojosi „Labas GAS“ – dar du taškus pelnė K.Andersonas – 33:35. Tai vertė K.Maksvytį prašyti pertraukėlės. R.Keliačius galėjo lyginti rezultatą, bet pataikė kartą, tuo pačiu atsakė ir L.Lekavičius – 36:34. Po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo trapų pranašumą – 38:36.

Nepaisant to, kad trečio kėlinio pradžioje du tritaškius paleido T.Dimša (44:38), tai nepalaužė prieniškių. K.Andersonas rinko svarbius taškus, o Justinas Jogminas skirtumą mažino iki dviejų – 45:47. Darius Tarvydas lygino rezultatą, tad galiausiai užvirė labai atkakli kova – 47:47. „Žalgiriui“ pabėgti nepavyko, sekė klaidos ir pramesti metimai (54:54), o galiausiai K.Giedraičio tolimas šūvis išvedė į priekį svečius – 57:56. L.Birutis baudomis galėjo lyginti rezultatą, bet pataikė kartą, tad po trijų kėlinių tvyrojo lygybė – 57:57.

Arnas Butkevičius, Dovydas Giedraitis bei Lukas Lekavičius šovė po tritaškį, tad „Žalgiris“ vėl jautėsi kiek užtikrinčiau – 68:59. Maža to, Rolandas Šmitas pataikė dvitaškį su pražanga, o A.Butkevičius realizavo baudos metimą – 72:59. „Labas GAS“ taškų badą nutraukė Jamilas Wilsonas (62:72), o K.Andersonas prieniškių viltis gaivino dar labiau – 67:74. Nors D.Tarvydo taškai su pražanga atsilikimą rėžė iki 5 taškų (72:77), už pražangą reabilitavosi Achille Polonara. 5 taškų skirtumas išliko dar kurį laiką, kadangi į „Žalgirio“ atakas vis atsakydavo svečiai, tad jiems išsigelbėti liko minutė – 76:81. D.Giedraitis pridėjo tašką, „Labas GAS“ ataka strigo, tad pergalę įtvirtino kauniečiai. J.Jogminas dar buvo pelnęs taškus, bet sekė klaida ir paskutiniai svečių šansai tirpo.

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ aštuoneto šansai, nurašytos komandos, svarbų „X faktorių“ turinti ekipa, blogiausi treneriai, neįdomiausios stebėti ekipos ir kaip atrodys atkrintamųjų poros