Ginklų neatradęs „Žalgiris“ – sutriuškintas Madride

Prieš 1 metus 58

Kauno „Žalgirio“ (13/12) komanda patyrė dar vieną nesėkmę Eurolygoje, kur svečiuose 69:96 (24:22, 14:31, 14:23, 17:20) neturėjo šansų prieš Madrido „Real“ (17/7) klubą.

Isaiah Tayloras nuo mačo pradžios žengė ant parketo ir iškart paleido tritaškį, o dar vieną netrukus pridėjo Rolandas Šmitas – 6:2. Tiesa, „Real“ greitai lygino rezultatą, tuo tarpu Walterio Tavareso keturi taškai paeiliui leido šeimininkams išsiveržti į priekį – 13:11. Tęsėsi lygi kova, kurioje Madrido komanda labiau neatitrūko, Laurynas Birutis šansu pasinaudojo (23:20) ir po pirmojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 24:22.

„Žalgiris“ tragiškai pradėjo antrąjį kėlinį ir praleido atkarpą 15:2. Taip „Real“ komanda susikrovė dviženklį pranašumą (39:27), o prastą atkarpą galiausiai nutraukė Edgaras Ulanovas. Džananas Musa ėmė rinkti savuosius taškus, bet emociškai svarbų tritaškį paleido Lukas Lekavičius, mažinęs skirtumą – 33:45. Ignas Brazdeikis toliau buvo ryškus, provokavo pražangą atakuodamas, bet kėlinys baigėsi tiesiog tragiškai: jau einant paskutinei sekundei sekė Dovydo Giedraičio pražanga, įskaityti taškai, lietus lanką, ir taip atsilikimas išaugo – 38:53.

Madrido komanda ėmė triuškinti kauniečius (59:38), kuriuos guosti galėjo tik Edgaro Ulanovo baudos ar Luko Lekavičiaus taškai – 45:68. Nepaisant to, visiškai dominavo Walteris Tavaresas, skirtumas augo (74:45), o po dar vieno prasto kėlinio „Žalgiris“ atsiliko jau 52:76.

.@_iggy_braz lighted up the first half for @bczalgiris💡#EveryGameMatters pic.twitter.com/N332dECYGG

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) February 23, 2023

Arnas Butkevičius, Rolandas Šmitas bei Dovydas Giedraitis kažkiek įnešė pozityvo (58:81), nors laikas greitai seko. Kėliniui įpusėjus „Žalgiris“ atsiliko 62:87, o blogas ženklas buvo ir Dovydo Giedraičio susižeidimas. Jis sėdo ant suolo, o žalgiriečiams beliko laukti mačo pabaigos.