Garbingai kovojusius jonaviečius įveikęs „Žalgiris“ apgynė KMT titulą

Prieš 1 metus 43

Karaliaus Mindaugo taurės finale Šiauliuose susitiko Kauno „Žalgirio“ ir Jonavos „CBet“ ekipos.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai garbingai priešinosi titulą gynusiems žalgiriečiams, bet pergalę 81:77 (26:17, 14:16, 15:23, 26:21) iškovojo Kauno klubas.

Pusfinalyje kauniečiai pranoko Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkus, o jonaviečiai nugalėjo Vilniaus „Rytą“.

Pirmuosius taškus pelnė Ignas Brazdeikis (2:0) ir nors tuo pačiu atsakė Jeffery Garrettas (2:2), bet tritaškį pataikė Lukas Lekavičius – 5:2. Edgaras Ulanovas pataikė baudas (7:2), o Rolandas Šmitas pasižymėjo iš po krepšio – 9:2. Jonaviečių atsilikimas sumažėjo po Martino Laksos tritaškio (5:11), o J.Garrettas skirtumą mažino dar labiau – 7:11. Kauniečiai vėl atsakė sėkmingomis atakomis (15:7), bet taškus pelnė Goranas Huskičius ir M.Laksa – 11:15. Žalgiriečiams taškus rinko Laurynas Birutis ir Tomas Dimša (19:11), o komandos kapitonas kūrė dviženklę persvarą – 21:11. Nors jonaviečiai priartėjo (15:21), bet po pirmo kėlinio Kauno klubas pirmavo 26:17.

Arnas Butkevičius kėlinio pradžioje grąžino dviženklį pranašumą (28:17), bet tritaškiu atsakė Glynnas Watsonas – 20:28. A.Butkevičius vėl buvo tikslus (30:20), o netrukus puolėjas didino pranašumą dar labiau – 34:22. G.Huskičius pataikė baudas (24:34), bet jonaviečiams sunkiai sekėsi pulti ir L.Lekavičius netrukus vėl didino persvarą – 37:26. Į D.Bičkauskio taškus dėjimu atsakė E.Ulanovas (39:28), tačiau Jonavos klubą truktelėjo E.Šeškus ir po dviejų kėlinių kauniečiai turėjo 7 taškų pranašumą – 40:33.

Po pertraukos D.Bičkauskis pelnė taškus iš po krepšio (35:40), bet tritaškį pataikė E.Ulanovas – 43:35. Nors kapitonas vėl pelnė taškus (45:35), bet šįkart tolimą metimą jau realizavo D.Bičkauskis – 38:45. Jonavos komandos įžaidėjas vėl draskė kauniečių gynybą (40:45), o G.Watsonas pataikė tritaškį – 43:45. Evanas Maxvellas užsidirbo nesportinę pražangą ir „Žalgiris“ tuo pasinaudojo – 49:43. Jau kitos atakos metu pats E.Maxvellas smeigė tritaškį (46:49), o G.Watsonas netrukus lygino rezultatą – 49:49. E.Šeškus išvedė į priekį jonaviečius (51:49), o J.Garrettas didino pranašumą – 53:49. „Žalgirio“ situaciją taisė Achille Polonara (51:53), o R.Šmitas lygino rezultatą – 53:53. Į priekį Kauno klubą vėl išvedė I.Brazdeikis (55:53), bet E.Šeškus pataikė tritaškį – 56:55.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo L.Lekavičiaus dvitaškiu (57:56), o pranašumą didino E.Ulanovas – 59:56. Kauniečiai toliau gynėsi užtikrintai, o taškus puolime rinko taškus – 63:56. A.Butkevičius pataikė baudų metimus (65:56), bet Jonavos viltis gaivino G.Huskičius – 59:65. L.Lekavičius realizavo dvitaškį (67:59), E.Šeškus pataikė iš toli (62:67), bet Kauno klubą truktelėjo kapitonas – 69:62. E.Šeškus toliau ėmėsi iniciatyvos (64:69), bet jonaviečiai nesustabdė R.Šmito – 71:64. „CBet“ priartėjo iki 3 taškų (68:71), bet Kauno klubui dvitaškį pataikė A.Butkevičius – 73:68. G.Huskičius vėl buvo tikslus (70:73), bet ir E.Ulanovas turėjo atsakymą – 75:70. E.Šeškus vėl mažino atsilikimą (72:75), bet T.Dimša išprovokavo penktą G.Huskičiaus pražangą ir pataikė vieną baudą – 76:72. G.Watsonas įmetė dvi baudas (74:76), o Kauno ekipai taškus baudomis rinko E.Ulanovas – 78:74. Žalgiriečiai apsigynė, bet kapitonas pataikė tik vieną baudą – 79:74. K.Hayesas sužaidė įspūdingai gynyboje, bet kauniečiai klydo ir siuntė prie baudų metimų linijos G.Watsoną, kuris buvo tikslus – 76:79. Jonavos ekipa prie baudų metimų linijos siuntė R.Šmitą ir šis realizavo abi baudas (81:76), o kitoje aikštės pusėje D.Bičkauskis pataikė tik vieną baudą ir kauniečiai laimėjo 81:77.

Nugalėtojams atiteko ne tik čempionų taurė, bet ir 40 tūkstančių eurų prizinis fondas. Vicečempionai iškovojo 25 tūkstančius eurų.