Fiasko: Suomijai pralaimėjusi Kroatija lieka be pasaulio čempionato

Prieš 1 metus 95

Kroatijos rinktinės nebus antrajame iš eilės pasaulio krepšinio čempionate. Damiro Mulaomerovičiaus auklėtiniai sekmadienį pralaimėjo lemiamą mačą ir atsisveikino su atrankos varžybomis.

Namuose žaidę Kroatijos (1-5) krepšininkai 79:81 (17:21, 17:22, 27:17, 18:21) nusileido C grupėje pirmąją vietą užėmusiai Suomijai (5-1).

Kroatams šiose rungtynėse tereikėjo pergalės, nes prieš tai vykusiame mače Švedija nusileido Slovėnijai su Luka Dončičiumi.

Likus žaisti 16 sekundžių Kroatija pirmavo 79:78, o Lovro Gnjidičius stojo mesti baudų. 21-erių krepšininko ranka sudrebėjo ir jis prametė abu metimus.

Suomiai paprašė minutės pertraukėlės, po kurios didžiausia Suomijos krepšinio žvaigždė Lauri Markkanenas smeigė tritaškį. Klivlendo „Cavaliers“ aukštaūgis kroatams išsigelbėti paliko tik 4 sekundes.

Colder than a Finnish winter🥶@MarkkanenLauri wins it for the wolfpack! 🐺#FIBAWC | #WinForFinland pic.twitter.com/sKRJrDQBFA

— FIBA Basketball World Cup (@FIBAWC) July 3, 2022

Iniciatyvos ėmėsi Jutos „Jazz“ snaiperis Bojanas Bogdanovičius, kurio tritaškis nebuvo taiklus, bet kamuolį sugriebė Ivica Zubacas ir paskutinę rungtynių sekundę buvo sustabdytas pražangomis.

Mačo laikrodžiui rodant keturis nulius Los Andželo „Clippers“ atstovaujantis centras stojo mesti baudų, bet prametė abu sykius ir Suomija šventė pergalę.

C grupėje suomiai per 6 rungtynes pralaimėjo tik sykį, antri su 4 pergalėmis liko slovėnai, o treti – dukart laimėję švedai.

Kroatija: B. Bogdanovičius (4/10 dvit., 1/6 trit., 10/14 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir I. Zubacas (9/12 dvit., 8 atk. kam., 27 naud. Bal.) po 21, M. Hezonja (1/5 trit., 6 atk. kam.) 13.

Suomija: L. Markkanenas (3/6 dvit., 4/9 trit., 7 atk. kam.) 19, S. Salinas 14, A. Madsenas (8 atk. kam.) 10.