Eurolygos autsaiderių dvikovoje nugalėtoją nulėmė N.Melli baudų metimai

Prieš 1 metus 846

Eurolygoje įvyko dviejų ne patį geriausią sezoną išgyvenančių ekipų akistata.

Milano „EA7 Emporio Armani“ (9/15) savo arenoje tik po atkaklios kovos 78:76 (20:21, 20:18, 24:21, 14:16) palaužė Atėnų „Panathinaikos“ (8/17).

.@_plee1 to @G_P_06 and the @paobcgr faithful in Milan goes WILD!#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/Kr1G8g5U02

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) February 23, 2023

Šeimininkai didžiąją mačo dalį laikėsi priekyje, bet nesugebėjo atitrūkti solidesniu skirtumu. Tam nepadėjo ir nesportinė Nazo Mitrou-Longo pražanga ketvirtojo kėlinio viduryje, po kurios Derrickas Williamsas priartino svečius iki vieno metimo (68:70).

Intrigą likus dviems minutėms dar kartą aštrino Dwayne’as Baconas – 73:76. Likus minutei Parisas Lee tritaškiu rezultatą lygino – 76:76. Tuomet komandos apsikeitė nevaisingomis atakomis, bet kovojant dėl kamuolio prasižengta buvo prieš Nicolo Melli, kuris realizavo abu baudų metimus (78:76).

.@DWXXIII to Bacon for the OOP 🚀#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/HNnmc4mHW0

Lemiamą metimą prisiėmė D.Baconas, šovęs pro šalį iš vidutinio nuotolio, o tvarkingai kamuolį atsikovoję italai išlaikė pergalę savo rankose.

Marius Grigonis ant parketo praleido vos 4 minutes, per kurias pasižymėjo tik pramestu tritaškiu ir neigiamu naudingumo balu.

Lietuvio minutės buvo menkos, nors didelio pasirinkimo „Panathinaikos“ trenerių štabas ir neturėjo. Komandai nepadėjo susižeidęs Artūras Gudaitis bei būrelis graikų, išleistų į rinktinę ar patyrusių smulkias traumas.

Prie Atėnų klubo vairo debiutavo Dejaną Radonjičių pakeitęs Christos Serelis. Jam tai buvo debiutas Eurolygoje vadovaujant komandai, nors praėjusio sezono pabaigoje jis buvo trumpam prisijungęs prie „Panathinaikos“ trenerių štabo.

Savo nuostolių turėjo ir Milano klubas – sužaidęs vos penkias minutes rungtynių tęsti negalėjo Luigi Datome.

Pastaruoju metu kiek pagyvėjusi Italijos ekipa Eurolygoje iškovojo jau trečiąją pergalę paeiliui, o „Panathinaikos“ po laimėjimo prieš „Žalgirį“ fiksuoja keturių nesėkmių seriją.

„EA7 Emporio Armani“: Shabazzas Napieras (4/8 tritaškių, 5 rez. perd.) ir Brandonas Daviesas (5 atk. kam., 8/11 dvitaškių) po 16, Nicolo Melli 14 (7 atk. kam.), Stefano Tonutas 11, Billy Baronas 9 (5 atk. kam., 1/5 tritaškių).

„Panathinaikos“: Derrickas Williamsas 21 (3/6 tritaškių), Dwayne'as Baconas 14 (1/7 tritaškių), Parisas Lee 13 (3/6 tritaškių, 6 rez. perd.), Georgios Papagiannis 10 (5 atk. kam.), Nate'as Woltersas 8.

„Ilgoji pertrauka“: NCAA lietuviai – Ą.Tubelio perspektyvos, nuviliantis Marčiulionis, išeivijos lietuvio žibėjimas ir „vaidmens žaidėjai“