Drama Bolonijoje: išvarytas M.Teodosičius ir paleistas „Virtus“ šansas

Prieš 1 metus 56

Pergalę Eurolygoje iškovojo Pirėjo „Olympiacos“ (12/7) krepšininkai, kurie išvykoje 85:83 (22:22, 20:16, 21:15, 22:30) palaužė Bolonijos „Virtus“ (8/11) ekipą.

Bolonijos klubui dviguba Eurolygos savaitė namuose nesėkminga – antradienį „Virtus“ nusileido ir Kauno „Žalgiriui“, o „Olympiacos“ atsitiesė po pralaimėjimo Monake.

Šiame mače graikų klubas vertėsi be vieno iš savo lyderių Kosto Slouko.

Dar pirmajame rungtynių ketvirtyje svečiai buvo įgiję 8 taškų pranašumą (22:14), tačiau sėkmingai žaidė Milošas Teodosičius ir Bolonijos klubas lygino rezultatą – 22:22.

Pirmaujanti komanda antrajame kėlinyje keitėsi net kelis kartus, tačiau antroje ketvirčio pusėje lyderio vaidmens ėmėsi Aleksandras Vezenkovas ir OLY susikūrė trapų pranašumą – 42:38.

.@MilosTeodosic4 doing his MAGIC once again🪄#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/P86or4MdqY

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) January 12, 2023

Po pertraukos Pirėjo komanda ėmė tolti ir po Thomaso Walkupo sėkmingo epizodo pranašumas šoktelėjo iki dviženklio – 53:43. Dešimties taškų pranašumą Georgios Bartzoko auklėtiniai išlaikė iki pat kėlinio pabaigos – 63:53.

Lemiamo kėlinio metu ryškus buvo Tornike Shengelia ir po kartvelo dviejų baudos metimų skirtumas sumažėjo iki 3 taškų – 66:69. Netrukus G.Bartzokas užsidirbo techninę pražangą, o Bolonijos klubas veržėsi į priekį – 70:69. Svečius svarbiu metu truktelėjo A.Vezenkovas ir Sh.McKissicas – 77:75. Kostas Papanikolaou pataikė iš toli (80:75), bet dvitaškiu atsakė Ismaelis Bako – 77:80. Techninę pražangą užsidirbo M.Teodosičius ir OLY padinino pranašumą (82:77), bet pats serbas įmetė tris baudas – 80:82. Sh.McKissicas pelnė dvitaškį (84:80), M.Teodosičius užsidirbo antrą techninę pražangą ir buvo pašalintas iš rungtynių. Nors „Virtus“ galėjo išsigelbėti paskutinės atakos metu, bet pergalę šventė svečiai – 85:83.

Virtus“: Milošas Teodosičius 21 (7 kld.), Semi Ojeleye 13, Tornike Shengelia 11 (5 atk. kam.), Jordanas Mickey ir Ismaelis Bako (5 atk. kam.) po 8.

„Olympiacos“: Aleksandras Vezenkovas 21 (24 naud. bal.), Shaquielle’as McKissicas 21 (29 naud. bal.), Kostas Papanikolaou 17 (4/7 trit.), Thomasas Walkupas 8.

„Ilgoji pertrauka“: daugiau vertas Tarolis, Vokietijoje žibantys gynėjai, kovingasis Sorokas, šaknis įleidęs Bendžius ir galbūt „Rytui“ reikėjo pasilikti Kariniauską