Dončičiui sulaukus svarios pagalbos „Mavericks“ pirmą sykį įveikė „Suns“

Prieš 2 metus 127

Dalaso „Mavericks“ krepšininkai NBA Vakarų konferencijos pusfinalio serijoje pagaliau laimėjo pirmąjį mačą, kai namuose 103:94 (29:20, 22:24, 31:23, 21:27) palaužė Fynikso „Suns“ ekipą. „Suns“ serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-1.

„Mavericks“ ne tik nutraukė 11 iš eilės pralaimėjimų „Suns“ ekipai seriją (įskaitant reguliarųjį sezoną), t ir sugadino 37-ąjį Chriso Paulo gimtadienį. „Suns“ įžaidėjas pirmoje mačo dalyje padarė net 7 klaidas – tai daugiausia klaidų jo karjeroje per pirmą mačo dalį atkrintamosiose.

Ir nors antroje mačo pusėje C. Paulas nebeklydo, bet visa „Suns“ komanda prarado net 17 kamuolių prieš 8 klaidas iš „Mavericks“ pusės. „Mavs“ perėmė 12 kamuolių.

C. Paulas šešias klaidas padarė vos per 16 pirmųjų minučių, o vienintelė šeimininkų klaida iki pertraukos buvo L. Dončičiaus nesportinė pražanga.

Dalaso krepšininkams pavyko gerai gintis ir „Suns“ pirmą kartą po 8 rungtynių šių metų atkrintamosiose krepšį atakavo mažesniu nei 50 proc. taiklumu – 45 proc.

Tuo tarpu puolime tinkamos pagalbos pagaliau sulaukė per pirmus du mačus net 80 taškų surinkęs Luka Dončičius. Šįkart slovėnas įmetė tik 26, bet 28 surinko Jalenas Brunsonas, dviženklį skaičių pasiekė dar trys žaidėjai.

Ketvirtajame kėlinyje dėl penkių pažangų L. Dončičius turėjo sėsti ant suolo ir „Mavericks“ turėta persvara sumažėjo nuo 90:73 iki 95:86. Bet prasidėjus paskutinei minutei Reggie Bullocko tritaškis vėl atitolino šeimininkus iki 102:91, netrukus slovėnas pridėjo vieną baudos metimą ir Dalaso ekipa šventė pergalę.

„Mavericks“: J. Brunsonas (9/16 dvit., 1/5 trit., 7/7 baud.) 28, L. Dončičius (9/18 dvit., 2/7 trit., 2/5 baud., 13 atk. kam., 9 rez. prd.) 26, R. Bullockas (4/10 trit.) 15, D. Finney-Smithas (4/11 trit.) ir M. Kleberas po 14.

„Suns“: J. Crowderis (5/8 trit., 7 atk. kam.) 19, D. Bookeris (2/7 dvit., 4/6 trit., 6 rez. perd.) 18, D. Aytonas (11 atk. kam.) 16, M. Bridgesas ir C. Paulas (7 atk. kam., 7 kld.) po 12.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt