Dar vienas pėdsakas istorijos metraščiuose – „sprogusi“ Bol peržengė didmeistrišką ribą

Prieš 1 metus 62

Didžiausia Nyderlandų lengvosios atletikos žvaigždė Femkė Bol dar kartą sužavėjo visą sporto pasaulį.

Geriausia 2022 m. Europos lengvaatletė Prancūzijoje vykusiose varžybose uždarose patalose 400 m distanciją įveikė per 49.96 sek. ir tapo vos 4 moterimi per visą istoriją nuotolį manieže atbėgusia greičiau nei per 50 sek.

— World Athletics (@WorldAthletics) February 11, 2023

Nepaisant to, bėgikė pagerino ir Nyderlandų rekordą.

— Atletiekunie (@Atletiekunie) February 11, 2023

Bėgimo takelyje karaliaujanti atletė praėjusią savaitę pasiekė 500 m distancijos uždarose patalpose pasaulio rekordą.

F. Bol nuotolį tada įveikė per 1:05.63 min. ir tapo pirmąja moterimi pasaulyje 500 m manieže atbėgusia greičiau nei per 1:06 min.

WORLD BEST

🇳🇱' Femke Bol destroys the world 500m indoor best as she runs 1️⃣:0️⃣5️⃣.6️⃣3️⃣ to become the first woman ever to run under 1️⃣:0️⃣6️⃣ indoors 😳

What a way to open up her indoor season 🙌#WorldIndoorTour pic.twitter.com/SeuBhJagt2

— World Athletics (@WorldAthletics) February 4, 2023

400 m ir 400 m su barjerais rungtyse dominuojanti 22-jų bėgikė tikrą šou buvo surengusi 2021 m. vykusiame Europos čempionate Miunchene. Ten ji, beveik be konkurencijos, iškovojo net tris aukso medalius – triumfavo 400 m, 400 m su barjerais bei 4x400 m rungtyse.

Akivaizdu, kad F. Bol bus viena ryškiausių žvaigždžių Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate Stambule, kuris vyks kovo 2–5 dienomis.