D.Sabonis į pergalę vedė trigubu dubliu

Prieš 1 metus 51

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) po „Visų žvaigždžių“ savaitgalio galingai sugrįžo Domantas Sabonis.

Lietuvio vedami Sakramento „Kings“ (33/25) savo arenoje 133:116 (29:37, 37:20, 34:34, 33:25) įveikė Portlando „Trail Blazers“ (28/31).

„Karaliai“ rungtynes pradėjo vien per pirmąjį kėlinį praleisdami 37 taškus, tačiau antrajame patys atsakė tokiu pačiu puolimo fejerverku su geresne gynyba ir išsiveržė į priekį 66:57. Po ilgosios pertraukos šeimininkai jau kontroliavo situaciją.

D.Sabonis surinko dar vieną trigubą dublį – 32 minutės, 18 taškų (6/10 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 6/6 baudų metimų), 18 atkovotų ir 3 perimti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų bei 5 klaidos.

Lietuviui tai buvo jau septintasis trigubas dublis šiame sezone. Pagal šį rodiklį jis visoje NBA nusileidžia tik dar dviem europiečiams – Nikola Jokičiui (Denverio „Nuggets“, 22 trigubi dubliai) ir Luka Dončičiui (Dalaso „Mavericks“, 10).

Kartu su juo „Visų žvaigždžių“ mače žaidęs De’Aaronas Foxas atsigriebė už tai, kad ten nepelnė nė taško. Gynėjas per 26 minutes prieš „Trail Blazers“ surinko 31 tašką (9/11 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 7/8 baudų metimų), 3 atkovoti ir perimtas kamuolys, 3 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos bei pražanga.

Portlando ekipa vertėsi be viso būrio kertinių žaidėjų – Damianui Lillardui ir Jerami Grantui suteikta poilsio, o Jusufą Nurkičių, Anfernee Simonsą ir Justise’ą Winslow sustabdė smulkios traumos.

Sakramento klubas Vakarų konferencijoje išsaugo trečiąją vietą, Portlando klubas dalinasi 11–13 vietas su Oklahomos „Thunder“ (28/30) ir Los Andželo „Lakers“ (28/32).

„Kings“: De’Aaronas Foxas 31, Terence’as Davisas 20 (4/5 tritaškių), Domantas Sabonis 18 (18 atk. kam., 10 rez. perd., 3 per. kam., 5 klaidos), Harrisonas Barnesas ir Malikas Monkas po 15, Keeganas Murray’us ir Kevinas Huerteris po 10, Trey’us Lylesas 7 (5 atk. kam.).

„Trail Blazers“: Nasiras Little’as 26 (5/9 tritaškių), Cameronas Reddishas 24 (5 klaidos, 3/11 tritaškių), Keonas Johnsonas 16 (3/3 tritaškių, 3 per. kam.), Trendonas Watfordas 15 (6/7 dvitaškių), Ryanas Arcidiacono (6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Shaedonas Sharpe’as (4/14 metimų) po 9, Drew Eubanksas 8 (7 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: NCAA lietuviai – Ą.Tubelio perspektyvos, nuviliantis Marčiulionis, išeivijos lietuvio žibėjimas ir „vaidmens žaidėjai“