Čekus sutriuškinę Lietuvos dvidešimtmečiai grupėje užėmė antrąją vietą

Prieš 1 metus 88

Įspūdingą pergalę Europos jaunimo iki 20 metų čempionate pasiekė Lietuvos (1/2) rinktinė.

Iki tol abejas rungtynes pralaimėjusi Mindaugo Noreikos vadovaujama lietuvių komanda 108:66 (37:13, 26:20, 30:19, 15:14) sutriuškino bendraamžius iš Čekijos (1/2).

Pergalė tokiu solidžiu skirtumu lietuviams leido grupėje aplenkti Čekijos ir Ukrainos rinktines bei užimti antrąją vietą.

Aštuntfinalyje lietuvių lauks akistata su trečiąja D grupės ekipa.

Lietuviai rungtynes pradėjo spurtu 6:0, o pirmuosius taškus varžovams baudos metimu pelnė Matyasas Vrabelas – 1:6. Mūsų rinktinei tritaškį pridėjo Augustinas Marčiulionis (9:1), o dar sykį iš toli pasižymėjo Hubertas Pivorius – 12:1. Po pastarojo gynėjo baudų metimų lietuviai pirmavo 14 taškų (15:1), tačiau varžovams pavyko išjudinti puolimą ir kiek priartėti – 8:20. Lietuvos pranašumą vėl padidino Dovydas Butka (22:8) ir Augustas Marčiulionis – 24:8. Pirmąjį rungtynių kėlinį lietuviai užbaigė galingai, o paskutinės ketvirčio atakos metu tritaškį dar pridėjo Dominykas Stenionis – 37:13.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar vienu D.Stenionio tritaškiu (40:13) bei Manto Rubštavičiaus tolimu metimu – 43:13. Įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinės persvara siekė 32 taškus (48:16), bet iš toli pataikė Richardas Balintas – 19:48. Lietuvai taškus pelnė Tadas Budrys (50:19) ir Nedas Montvila – 52:19. Po A.Marčiulionio tritaškio lietuvių pranašumas jau buvo 36 taškai (55:19) ir nors iš toli pataikė Ondrejus Hanzlikas (22:55), bet vėl tritaškį pridėjo A.Marčiulionis – 58:22. Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 63:33.

Po pertraukos tritaškiu pasižymėjo H.Pivorius (66:33), o varžovams taškus pelnė Ondrejus Svecas (35:66). M.Rubštavičius padidino persvarą (68:35), o vėliau Ugnius Jaruševičius pridėjo dvi baudas – 70:35. Įpusėjus kėliniui Lietuva pirmavo net 40 taškų skirtumu – 80:40. Per likusį trečiojo kėlinio laiką lietuviams pavyko savąjį pranašumą dar šiek tiek padidinti – 93:50.

Ketvirtasis kėlinys jau buvo tik formalumas ir jį šiek tiek geriau pradėjo Čekijos rinktinė (54:93), o pirmus taškus Lietuvai baudomis pelnė Martynas Tamulevičius – 95:54. Varžovams pavyko dar šiek tiek priartėti (59:95), o Lietuvai taškus pelnė D.Butka – 97:59. Lietuviai šimtojo taško ribą peržengė po U.Jaruševičiaus baudų metimų (100:63), o rungtynes mūsų šalies dvidešimtmečių rinktinė laimėjo 108:66.

Šiame susitikime lietuviai pademonstravo jau gerokai geresnį pataikymą. Dvitaškius Lietuvos rinktinė metė 65 proc. tikslumu (24/37), o tritaškius – 44 proc. (15/34).

Lietuva: Augustas Marčiulionis 18 (3/3 dvit., 4/7 trit., 4 rez. per.), Hubertas Pivorius 14 (3/7 trit.), Ugnius Jaruševičius 13 (4 atk. kam.), Edgaras Preibys, Mantas Rubštavičius (7 atk. kam.), Dominykas Stenionis (3/5 trit.) po 11, Nedas Montvila 10 (6 rez. per.).

Čekija: Ondrejus Hanzlikas 21 (4/6 trit.), Filipas Kabrtas 11, Richardas Balintas 10 (6 rez. per., 4 kld.).

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos klubų vasaros darbai ir abejonės dėl „Žalgirio“