Bolonijoje – pratrūkęs M.Teodosičius ir pabaigoje vos nesusimovę „Anadolu Efes“

Prieš 1 metus 65

Eurolygoje lengvo gyvenimo ir toliau neturi čempionų titulą ginantys Stambulo „Anadolu Efes“ (5/5).

Turkijos klubas tik po atkaklios kovos 85:80 (19:18, 21:16, 23:19, 22:27) palaužė Bolonijos „Virtus“ (4/6).

Eurolygos čempionus pasitiko gausiai susirinkę „Virtus“ gerbėjai, tačiau pranašumo aikštėje tai nesuteikė. „Anadolu Efes“ lėtai, bet dėsningai augino savo persvarą, o po trijų kėlinių įgijo dviženklį pranašumą – 63:53.

Turkijos klubo situaciją pagerino ir Vasilije Micičiaus tritaškis, tačiau iškart po to serbas užsidirbo techninę pražangą, kurią tašku pavertė tautietis Milošas Teodosičius – 61:72.

Šeimininkai atsisakė pasiduoti ir po Gabrieliaus Lundbergo tritaškio priartėjo iki penkių taškų – 69:74. Vis dėlto M.Teodosičius kitą ataką sugadino pražanga puolime, o ginčydamasis dėl šio sprendimo eliminavo save iš rungtynių technine pražanga.

Ojito a lo que ha pasado en Italia. Teodosic ha sido expulsado tras discutir con los árbitros y después se ha vuelto loco. pic.twitter.com/XNv6u5xae3

— ☆ ★ ☆ ★ ☆ (@Basketfanclub) November 25, 2022

Ginčytis nenustojęs serbas gavo ir dar vieną techninę pražangą, taip sugebėjęs apeiti taisykles ir per mačą surinkti net šešias nuobaudas. Jam rungtynės baigėsi rūbinėje.

Net ir po šio incidento „Virtus“ išliko rungtynėse, o likus žaisti septynias sekundes G.Lundbergo baudų metimai paliko svečiams tik vieno tolimo šūvio pranašumą – 80:83. „Anadolu Efes“ tuomet per penkias sekundes nesugebėjo išsimesti kamuolio, tačiau pratęsimą išplėšti galėjęs šeimininkų tritaškis skriejo pro šalį.

Daug problemų čempionams pridarė G.Lundbergas – 28 minutės, 22 taškai (8/9 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 3/3 baudų metimų), atkovotas ir perimtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 klaidos bei 20 naudingumo balų.

The @AnadoluEfesSK duo showing how to execute a perfect fast break 🏃‍♂️💨#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/Kub6GuYFNa

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) November 25, 2022

Efektyviausiu mačo žaidėju tapo Rodrigue'as Beaubois – 34 minutės, 19 taškų (4/4 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 8/8 baudų metimų), 8 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 5 išprovokuotos pražangos, 2 nuobaudos bei 30 naudingumo balų.

„Virtus“: Gabrielis Lundbergas 22 (8/9 dvitaškių), Jordanas Mickey (7 atk. kam.) ir Semi Ojeleye (6 atk. kam., 3/6 tritaškių) po 15, Danielis Hackettas ir Milošas Teodosičius (4 rez. perd., 0/6 tritaškių, 6 pražangos, 0 naud. bal.) po 6.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 21 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Rodrigue'as Beaubois 19 (8 atk. kam.), Vasilije Micičius 12 (5 rez. perd., 7 klaidos, 2/8 tritaškių), Amathas M'Baye 11, Tiboras Pleissas 9, Elijah Bryantas 8.

„Ilgoji pertrauka“: įtakingiausi Lietuvos krepšinio asmenys – kaip dirba agentai, kas iš krepšininkų gali pasekti A.Sabonio pėdomis, Motiejūno galia ir Balčiūno noras visiems padėti